Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ଦିବଙ୍ଗତ ଅଭିନେତା ବିଜୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା, ୧୮ ବର୍ଷରୁ ୪୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ
  • ||
  • କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ହରିଣ ଗୁରୁତର, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗାଁ ଲୋକେ…
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲଂଘନ କରି ଗାଁରେ ଚାଲିଥିଲା ବାହାଘର ଭୋଜିଭାତ, ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଚୋରି କରୁଥିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ, ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧,୮୦୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଲା ତାତି : ଆଜି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ବନ୍ଦ
  • ||

ନିଆରା ମାଟି ଦୀପ ତିଆରି କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କୁମ୍ଭାର, ଜଳୁଛି ୨୪ ଘଣ୍ଟା, ନେବା ପାଇଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଆସୁଛି ଅର୍ଡର

9/11/2020 at 5:17 PM

ଛତିଶଗଡ ୦୯/୧୧ : ଛତିଶଗଡର ଜଣେ କୁମ୍ଭାର ଅବିସ୍ବଶନୀୟ ମାଟି ଦୀପ ତିଆରି କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ବସ୍ତର ଜିଲ୍ଲାର କୋଣ୍ଡାଗାଓନ୍ ନାମକ ଏକ ଛୋଟ ଗାଁର ଅଶୋକ ଚକ୍ରଧାରୀ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ତିଆରି କରିଥିବା ଏହି ଦୀପ ଅତି କମରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଜଳିବ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କଠାରୁ ଦୀପ ନେବା ପାଇଁ ଅନେକ ଆଡୁ ଅର୍ଡର ଆସୁଛି ।

ଅଶୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସବୁବେଳେ ନୂଆ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ କାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ଏବଂ ମୋର କୌଶଳ ମାଧ୍ୟମରେ ମାଟି ଦ୍ବାରା ନୂଆ ନୂଆ ଉଦ୍ଭାବନ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରେ ।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଏଭଳି ଦୀପ ତିଆରି କରିବା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମନକୁ ଆସିଲା ଯେବେ ସେ ଚାଲିକି ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ଦୀପ ଉପରେ ଝୁଣ୍ଟି ପଡିଥିଲେ ଏବଂ ଝୁଣ୍ଟିବା ପରେ ସେ ଦେଖିଲେ କି ଦୀପଟି ଓଲଟି ପଡିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜଳୁଛି । ଦୀପ ଉପରେ ଥିବା ତେଲ ସଳିତା ଉପରେ ପଡିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ସଳିତାଟି ଆପେ ଆପେ ତେଲ ଅବଜର୍ଭ କରୁଛି ।

ଏହାକୁ ଦେଖି ଅଶୋକଙ୍କୁ କିଛି ନୂଆ କରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ହେଲା ଏବଂ ସେ ଏକ ନିଆରା ଦୀପ ତିଆରି କରି ବନ୍ଧୁ, ପରିଜନଙ୍କୁ ଦେଖାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଫେସବୁକରେ ଅପଲୋଡ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭାବେ ସେହି ଭିଡିଓ ସବୁଆଡେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଅଶୋକଙ୍କର ଏହି ଦୀପକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଦେଶର ଅନେକ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଫୋନ ଆସିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯୋଗା ଯୋଗ ସୁବିଧା ଏବଂ ଦୀପ ଅତି ସୁକ୍ଷ୍ମ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ମନା କରିଦେଉଥିଲେ ।

ଅଶୋକ କହିଛନ୍ତି କେହି କେହି ତାଙ୍କୁ ଏକ ହଜାର, ୨ ହଜାର ଦୀପ ତିଆରି ପାଇଁ ଅର୍ଡର ଦେଉଥିଲେ କିନ୍ତୁ ନେବାଆଣିବା ପାଇଁ ସୁବିଧା ନଥିବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମନା କରିଦେଉଥିଲେ ସେ । ଦୀପଗୁଡ଼ିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୂକ୍ଷ୍ମ ଏବଂ ଗମନାଗମନ ସମୟରେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇପାରେ | ଯେହେତୁ ମୁଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠାରୁ ଏଭଳି ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପାଇଛି, ତେଣୁ ମୁଁ ଆଗାମୀ ଏହି ଦୀପଗୁଡ଼ିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଖୋଜୁଛି ବୋଲି ଅଶୋକ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts