Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାଇଦର ଫେରାର ନେଇ ନୂଆ ଖୁଲାସା: ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲରୁ ରେଫର ହୋଇନି, ଆଉଟ୍‌ଡୋର କି ଇନଡୋର୍‌ରେ ନାହିଁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ନାଁ
  • ||
  • କରୋନା ସ୍ଥିତି ନସୁଧୁରିବା ଯାଏ ରେମଡେସିଭିର ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ରାସନ୍ ଧରି ଫେରୁଥିଲେ, ଓଲଟି ଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମାନିଲେନି କଟକଣା : ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪ ନମ୍ୱର ମାର୍କେଟରେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଫାଇନ ଦେଲେ ଦୋକାନୀ
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୪ଟି ଦୋକାନ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||

ଛତିଶଗଡ ନକ୍ସଲ ଆଟାକ୍: ଯବାନଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ ! ଯେଉଁ ସାଙ୍ଗ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ମୋତେ ବଞ୍ଚାଇଥିଲା, ମୋ ଆଖି ଆଗରେ ସେ ଟଳି ପଡିଲା…

6/04/2021 at 4:29 PM

ବିଜାପୁର ୦୬।୦୪: ଛତିଶଗଡର ବିଜାପୁରରେ ଏପ୍ରିଲ ୩ରେ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ-ନକ୍ସଲ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ୨୨ରୁ ଅଧିକ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ସହିଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାସାଗୁଡାର ସୁଭାଷ ନାୟକ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ। ସୁଭାଷଙ୍କ ବଳିଦାନ କେବଳ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମର୍ମାହତ କରିନାହିଁ, ବନ୍ଧୁ ଶଙ୍କର ପୁନେମଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି। ଶଙ୍କର ଡିଆରଜିର ଯବାନ। ଗୁଳି ବିନିମୟ ସମୟରେ ସେ ସୁଭାଷଙ୍କ ସହ ନକ୍ସଲଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢୁଥିଲେ।

ଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୮ରେ ବାସାଗୁଡା ସାପ୍ତାହିକ ବଜାରରେ ନକ୍ସଲ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସୁଭାଷ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜିରେ ଲଗାଇ ମୋ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଥିଲେ। ଭିଡ ବଜାରରେ ସୁଭାଷ ବଡ ବାହାଦୂରୀ ସହ ନକ୍ସଲଙ୍କ ସହ  ଲଢିଥିଲେ। ଜଣେ ନକ୍ସଲଙ୍କୁ ମାରିବା ସହ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଛଡାଇ ଆଣିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିଡମ୍ବନାର କଥା ବିଜାପୁର ତରେମରେ ନକ୍ସଲ ଆକ୍ରମଣ ସେ ସୁଭାଷଙ୍କୁ ମରୁଥିବା ଦେଖିଥିଲି ବୋଲି କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଛନ୍ତି ଶଙ୍କର।

ଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି, ଏହି ବାହାଦୂରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ ସୁଭାଷଙ୍କୁ ପଦନ୍ନୋତି ମିଳିଥିଲା। ଶଙ୍କରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଜାପୁର ଏନକାଉଣ୍ଟର ସମୟରେ ଯେବେ ନକ୍ସଲ ଗୁଳିବର୍ଷଣ କରୁଥିଲେ, ଆଖପାଖରେ ବୋମା ଫୁଟୁଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ ସେ ଏକ ପଥର କଡରେ ପଜିସନ ନେଇ ମୁକାବିଲା କରୁଥିଲେ। ଅନ୍ୟପଟେ ସୁଭାଷ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଗୁଳିମାଡର ଜବାବ ଦେଉଥିଲେ। ଲଗାତାର ଗୁଳି ବର୍ଷଣ ଓ ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଉଠୁଥିବା ଧୂଆଁ ମଝିରେ ସୁଭାଷଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଥିଲା। ସେ ଏସବୁ ଦେଖି ମଧ୍ୟ ସୁଭାଷଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିନଥିବାର ଅବଶୋଷ ସବୁ ଦିନ ପାଇଁ ରହିବ ବୋଲି ଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts