Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ଝିଅ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ପାତ୍ର ଖୋଜୁଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ

18/01/2021 at 1:20 PM

ରାୟପୁର ୧୮/୦୧ : ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ ନିଜ ଝିଅ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ପାତ୍ର ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ଏକ ସାର୍ବଜନିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ଘୋଷଣା କରି ଜନତାଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ପାଳିତ କନ୍ୟା ତଥା କସଡୋଲ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଶକୁନ୍ତଳା ସାହୁଙ୍କ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ପାତ୍ର ଖୋଜୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ ମହାସମୁନ୍ଦରେ ସାହୁ ସମାଜ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ପରିଚୟ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସମ୍ବୋଧନ ସମୟରେ ବିଧାୟକ ଶକୁନ୍ତଳା ସାହୁଙ୍କ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ବର ଖୋଜୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ମୌଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଜାକିଆ ଅନ୍ଦାଜରେ ଏହିଭଳି କହିଥିଲେ।

ମହାସମୁନ୍ଦରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭାଗୀୟ ସ୍ଥରୀୟ ସାହୁ ସମାଜର ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ପରିଚୟ ସମ୍ମିଳନୀ, ପତ୍ରିକା ଉନ୍ମୋଚନ ଓ ଅଳଙ୍କାର ସମାରୋହରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୩ଟି ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସାହୁ ସମାଜର ‘ନନି ବାବୁ ପରିଚୟ ପୁସ୍ତକ’, ସିରପୁର ‘ଐତିହାସିକ ସ୍ମାରକୀ’ ଓ ‘ଆମ ପୋଲିସ ଆମେ ସାଙ୍ଗେ’ ସାମିଲ ଅଛି।

ବିଭାଗୀୟ ସ୍ଥରୀୟ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ପରିଚୟ ସମ୍ମିଳନୀ ମଞ୍ଚରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଓ ଜଣେ ଯୁବତୀ ନିଜ ନିଜ ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଉଦବୋଧନରେ ନିଜ ପାଳିତ କନ୍ୟା ଶକୁନ୍ତଳା ସାହୁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ କନ୍ୟା ପ୍ରଥମେ ଜିଲ୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ, ଏବେ କସଡୋଲ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ କନ୍ୟାର ବୟସ ଓ ଉଚ୍ଚତା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଜନତା କନ୍ୟାର ଗୋତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ। ଜନତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଆଡକୁ ଦେଖିଥିଲେ। ବିଧାୟକ ସ୍ୱୟଂ ଉଠି ମଞ୍ଚ ଉପରେ ମାଇକରେ ନିଜ ମାତା-ପିତାଙ୍କ ସହ ନିଜ ଗୋତ୍ର ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ। ଜନତାଙ୍କ ଶକୁନ୍ତଳା ସାହୁଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ଖୁସି ଜାହିର କରିଥିଲେ।

ସାହୁ ସମାଜର ଦାବି ଅନୁସାରେ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ ରାୟପୁରର ୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସାମାଜିକ ଭବନ ପାଇଁ ୨୦-୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ତେଲଘାନି ବୋର୍ଡ ନିର୍ମାଣ କଥା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ତେଲଘାନି ବୋର୍ଡ ନିର୍ମାଣ ପରେ ଗ୍ରାମୋଦ୍ୟୋଗ ବଢିବ ଏବଂ ରୋଜଗାରର ନୂଆ ମଉକା ମଧ୍ୟ ମିଳିବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

   Related Posts