Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

‘ଲର୍ଡ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ’ଙ୍କ ଯାଦୁ, ଜାଡେଜାଙ୍କ ଧମାଲ, କେକେଆରକୁ ମାତ୍ ଦେଇ ବାଜି ମାରିନେଲା CSK

16/10/2021 at 9:42 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୧୦: ଚତୁର୍ଥଥର ପାଇଁ ବିଜେତା ହୋଇ ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିଛି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ । କେକେଆରକୁ ହରାଇ ବିଜୟ ସହ ଫର୍ମକୁ ଫେରିଛି ଦଳ । ଚେନ୍ନାଇ ପୂର୍ବରୁ ଚେନ୍ନାଇ ୨୦୧୦, ୨୦୧୧ ଓ ୨୦୧୮ରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଗତ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ପ୍ଲେଅଫ୍‌ରେ ପହଂଚିପାରି ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏଥର ଭଲ ରଣନୀତି ଯୋଗୁଁ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇପାରିଛି ଦଳ ।

ଫାଇନାଲରେ ମୁକାବିଲା ବି ବେଶ୍ ରୋମାଂଚକର ଥିଲା । ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଚେନ୍ନାଇ ଟସ୍‌ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ଟିମ୍‌ ୨୦ ଓଭରରେ ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୯୨ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ଫଳରେ କୋଲକାତାକୁ ୧୯୩ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ କୋଲକାତାର ଖେଳାଳିମାନେ ଚେନ୍ନାଇର ବୋଲରଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିପାରି ନଥିଲେ ।

ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପରେ କୋଲକାତାର ବ୍ୟାଟିଂ ଧରାଶାୟୀ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଟିମ୍‌ ୨୦ ଓଭରରେ ୯ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୬୫ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । କେକେଆର ଓପନର ଶୁଭମନ ଗିଲ ଓ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ଆରମ୍ଭରୁ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ଲାଗୁଥିଲା ଯେମିତି ଚେନ୍ନାଇ ହାତରୁ ଖସିଯାଉଛି ମ୍ୟାଚ୍ । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ଦଳର ସଂକଟମୋଚକ ବୋଲାଉଥିବା ମାହି ଆଣପାଇଥିଲେ ରଣନୀତି । ବୋଲିଂରେ କରିଥିଲେ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ସେଥିପାଇଁ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ୱ ।

ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଆସିବା ପରେ ବଦଳଯାଇଥିଲା ମ୍ୟାଚର ଗତିପଥ । ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ କମାଲ କରି ପ୍ରଥମେ ଆୟରଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ୨ଟି ୱିକେଟ ନେଇ ଟିମ୍‌କୁ ଭଲ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇଆସିଥେଲେ । ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟରଙ୍କ ପରେ ସେ ନୀତିଶ ରାଣାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଉଟ କଲେ । ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଥିଲା ଜୋଶ୍ ।

ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବା ସହ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ‘ଲର୍ଡ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ’ ବୋଲି ସମ୍ୱୋଧନ କରିଥିଲେ । ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଦଜୋଙ୍କୁ ବି ପ୍ରଶଂସାରେ ପୋତି ପକାଇଛନ୍ତି । ନିଜର ୪ ଓଭର ବୋଲିଂରେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ନେଇଛନ୍ତି ୨ଟି ୱିକେଟ । ତେବେ ୨ଟି ଜବରଦସ୍ତ କ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକି ଦଳ ପାଇଁ ନିହାତି ଥିଲା ଦରକାର । ଜଦ୍ଦୁଙ୍କ ଫିଲ୍ଡିଂ ଏବେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମନ କିଣିନେଇଛି

   Related Posts