Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଲୋନ୍ କରାଇଦେବା ବାହାନାରେ ୪୫ଜଣଙ୍କଠୁ ୧୫୦୦ ଲେଖାଏଁ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩ ଅଟକ

11/10/2019 at 10:41 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୧୧।୧୦: ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ କରିବା ଲାଗି ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି । ଏଥିରେ ସେମାନଙ୍କୁ କମ ସୁଧରେ ଋଣ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ସରକାର । କିନ୍ତୁ କିଛି ଅସାଧୁ ସଂସ୍ଥା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଲୁଟୁଥିବାର ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକ ବଡବେରଣା ଗାଁରେ । ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୋନ କରାଇଦେବେ କହି ଗାଁର ଜଣେ ମହିଳା ୪୫ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ପନ୍ଦରଶହ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଠକି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଆଗୁଆ ଟଙ୍କା ନେଇ ଲୋନ ଦେବା ପାଇଁ କହି ସମୟ ଗଡାଇ ଚାଲିଥିଲେ ମହିଳା ଜଣକ । ଶୁକ୍ରବାର ବେଗୁନିଆ ଥାନାରେ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ଏହାସହ ଟଙ୍କା ନେଇ  ଠକିଥିବା ଉକ୍ତ ଫାଇନାନ୍ସ ସଂସ୍ଥାର ଲୋକଙ୍କୁ ମହିଳାମାନେ ଧରି ବେଗୁନିଆ ଥାନାରେ ଦେଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାରୁ ଜଣାପଡିଛି ଗତ ୬ତାରିଖରୁ ଶ୍ରୀରାମ ଫାଇନାନ୍ସ ନାମରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଲୋନ କରେଇଦେବେ କହି ଜଣେ ମହିଳା ୪୫ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ଶହ ଲେଖାଏଁ ଟଙ୍କା ନେଇ ଧରାଛୁଆଁ ଦେଉନଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ଆଜି କୌଶଳ କରି  ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ଉକ୍ତ ଫାଇନାନ୍ସ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଡକାଇଥିଲେ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିବା ମହିଳାମାନେ । ଆଉ ସେମାନେ ଆସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସଂସ୍ଥା ବିଷୟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆସିଥିବା ତିନି କର୍ମଚାରୀ ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କି ତାଙ୍କ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ଠିକଣା କହିପାରି ନଥିଲେ । ତେଣୁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ବେଗୁନିଆ ଥାନାକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଆସି ସେମାନଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ନେବାସହ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି । ତେବେ ଋଣ ପାଇଁ ଦେଇଥିବା ଟଙ୍କା କିଭଳି ଫେରି ପାଇବେ ସେନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି ମହିଳାମାନେ ।

   Related Posts