Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ବିଶ୍ବର ଏହି ୫ଟି ଦେଶରେ ମିଳିଥାଏ ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ସୁନା, ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ୧୫ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ହୋଇଥାଏ ବିକ୍ରି

26/10/2020 at 12:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୧୦: ବିଶ୍ବର ୫ଟି ଦେଶରେ ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ସୁନା ମିଳିଥାଏ । ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ୧୫ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଥାଏ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ୫ଟି ଦେଶରେ ମିଳିଥାଏ କମ୍ ମୂଲ୍ୟର ସୁନା ।

ଦୁବାଇ ନାଁ ଶୁଣିଲା ପରେ ସୁନା କିଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ହୋଇଥାଏ । ଦୁବାଇର ଦିଏରାକୁ ସୁନା କ୍ରୟର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୁବାଇରେ ଜୋୟସୁକାସ, ଗୋଲ୍ଡ ଆଣ୍ଡ୍ ଡାଇମଣ୍ଡ ପାର୍କ ଏବଂ ମାଲାବାର ଗୋଲ୍ଡ ଭଳି କିଛି ବଜାର ଅଛି ଯେଉଁଠାରୁ ଆପଣ ସହଜରେ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା କିଣିପାରିବେ ।

କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା କିଣିବାରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ଥାଇଲାଣ୍ଡର ବ୍ୟାଙ୍କକ । ଏଠାରେ ବହୁତ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଯିବ । ଏହାସହ ବିଭିନ୍ନ ଭେରାଇଟିର ସୁନା ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଏଠାକାର ଚାଇନା ଟାଉନ୍ ରେ ୟାବୋରାତ ରୋଡ୍ ସୁନା କ୍ରୟ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ସ୍ଥାନ । ଏଠାରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟ ସୁନା ଦୋକାନ ରହିଛି ।

ସେହିଭଳି ହଂକଂ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସପିଂ ହବ୍ ଭାବେ ପରିଚିତ । ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ସୁନା କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିଥାଏ । ହଂକଂ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କ୍ରିୟାଶୀଳ ଗୋଲ୍ଡ ଟ୍ରେଣ୍ଡିଂ ମାର୍କେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ରହିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଠାକାର ସୁନା ଡିଜାଇନ୍ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟେ ।

ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସ୍ବିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସୁନା ଡିଜାଇନ୍ ପାଇଁ ବେଶୀ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ମାତ୍ର ଏଠାରେ ସୁନାର ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ସ୍ବିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଜ୍ୟୁରିଖ ସହର ନିଜର ସୁନା ମାର୍କେଟ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଜଣାଶୁଣା । ଏଠାରେ ହାତ ତିଆରି ଡିଜାଇନର ଗହଣା ମିଳିଥାଏ । ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା କାରିଗରମାନେ ପୀଢି ପରେ ପୀଢି ଏହି କାମରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭାରତର କେରଳରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଥାଏ । କେରଳର କୋଚିନ ସହରରେ ମାଲାବାର ଗୋଲ୍ଡ, ଭୀମା ଜ୍ବେଲସ, ଜୋୟଲୁକାସ ଭଳି କିଛି ସ୍ଥାନରେ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଥାଏ । ଦୀପାବଳି ପୂର୍ବରୁ ଧନତେରାସ ଅବସରରେ ଏଠାକାର ବଜାରର ଚମକ ବଢିଯାଇଥାଏ । ଏଠାରେ ନୂଆ ଗହଣାଠାରୁ ଅଧିକ ପୁରୁଣା ସୁନା ଗହଣା ବଦଳାଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

   Related Posts