Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

ବିଶ୍ବର ଏହି ୫ଟି ଦେଶରେ ମିଳିଥାଏ ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ସୁନା, ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ୧୫ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ହୋଇଥାଏ ବିକ୍ରି

26/10/2020 at 12:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୧୦: ବିଶ୍ବର ୫ଟି ଦେଶରେ ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ସୁନା ମିଳିଥାଏ । ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ୧୫ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଥାଏ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ୫ଟି ଦେଶରେ ମିଳିଥାଏ କମ୍ ମୂଲ୍ୟର ସୁନା ।

ଦୁବାଇ ନାଁ ଶୁଣିଲା ପରେ ସୁନା କିଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ହୋଇଥାଏ । ଦୁବାଇର ଦିଏରାକୁ ସୁନା କ୍ରୟର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୁବାଇରେ ଜୋୟସୁକାସ, ଗୋଲ୍ଡ ଆଣ୍ଡ୍ ଡାଇମଣ୍ଡ ପାର୍କ ଏବଂ ମାଲାବାର ଗୋଲ୍ଡ ଭଳି କିଛି ବଜାର ଅଛି ଯେଉଁଠାରୁ ଆପଣ ସହଜରେ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା କିଣିପାରିବେ ।

କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା କିଣିବାରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ଥାଇଲାଣ୍ଡର ବ୍ୟାଙ୍କକ । ଏଠାରେ ବହୁତ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଯିବ । ଏହାସହ ବିଭିନ୍ନ ଭେରାଇଟିର ସୁନା ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଏଠାକାର ଚାଇନା ଟାଉନ୍ ରେ ୟାବୋରାତ ରୋଡ୍ ସୁନା କ୍ରୟ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ସ୍ଥାନ । ଏଠାରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟ ସୁନା ଦୋକାନ ରହିଛି ।

ସେହିଭଳି ହଂକଂ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସପିଂ ହବ୍ ଭାବେ ପରିଚିତ । ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ସୁନା କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିଥାଏ । ହଂକଂ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କ୍ରିୟାଶୀଳ ଗୋଲ୍ଡ ଟ୍ରେଣ୍ଡିଂ ମାର୍କେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ରହିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଠାକାର ସୁନା ଡିଜାଇନ୍ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟେ ।

ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସ୍ବିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସୁନା ଡିଜାଇନ୍ ପାଇଁ ବେଶୀ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ମାତ୍ର ଏଠାରେ ସୁନାର ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ସ୍ବିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଜ୍ୟୁରିଖ ସହର ନିଜର ସୁନା ମାର୍କେଟ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଜଣାଶୁଣା । ଏଠାରେ ହାତ ତିଆରି ଡିଜାଇନର ଗହଣା ମିଳିଥାଏ । ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା କାରିଗରମାନେ ପୀଢି ପରେ ପୀଢି ଏହି କାମରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭାରତର କେରଳରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଥାଏ । କେରଳର କୋଚିନ ସହରରେ ମାଲାବାର ଗୋଲ୍ଡ, ଭୀମା ଜ୍ବେଲସ, ଜୋୟଲୁକାସ ଭଳି କିଛି ସ୍ଥାନରେ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ମିଳିଥାଏ । ଦୀପାବଳି ପୂର୍ବରୁ ଧନତେରାସ ଅବସରରେ ଏଠାକାର ବଜାରର ଚମକ ବଢିଯାଇଥାଏ । ଏଠାରେ ନୂଆ ଗହଣାଠାରୁ ଅଧିକ ପୁରୁଣା ସୁନା ଗହଣା ବଦଳାଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

   Related Posts