Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ହଲଚଲ୍‌ – ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସହ ମହାବିକାଶ ଅଘାଡିରେ ଫାଟ

31/12/2019 at 1:37 PM

ମୁମ୍ବାଇ – ୩୧।୧୨ – ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ ପୁଣି ବଦଳିବା ପରି ଦେଖାଯାଉଛି। ଶିବସେନାର ମୁକ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରିବା ସହ ସହଯୋଗୀ ଏନ୍‌ସିପିରେ ଝଡ ଉଠିଛି। ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସ୍ଥାନ ନ ପାଇବାରୁ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଏନ୍‌ସିପି ନୁହେଁ ଶିବସେନାର ଅନେକ ବିଧାୟକ ଖୋଲଖୋଲି ଭାବେ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କଲେଣି । ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏନ୍‌ସିପି ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ସୋଲାଙ୍କେ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏବି ଚାଲିଥିବା ରାଜନୀତି ପାଇଁ ସେ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଡ ମଜଲଗାଁ ଆସନରୁ ସେ ଚତୁର୍ଥଥର ପାଇଁ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲେ । ମଙ୍ଗଳବାରରେ ସେ ବିଧାନସଭା ଅଧ୍ୟକ୍ଷକୁ ଭେଟି ନିଜର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନ ମିଳିବା ସହ ଏହାର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏନ୍‌ସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସର ସରକାର ଥିବା ସମୟରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ । ସେ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ରାଜନୀତି କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆଜିର ପରିସ୍ଥିତି ପରି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସେ ସାମ୍ନା କରି ନଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ତାଙ୍କ ପରିଲୋକଙ୍କର କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ସୋଲାଙ୍କେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ସହ ମହାବିକାଶ ଅଘାଡିରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଜଣା ପଡିଲାଣି ।

ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ଶିବସେନାର ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଭାଇ ତଥା ବିଧାୟକ ସୁନୀଲ ରାଉତଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନ ମିଳିଥିବାରୁ ସେ ଏହି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହୋଇ ନଥିବା କଥା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଶିବସେନାର ଆହୁରି ୬ ଜଣ ବିଧାୟକ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହୋଇ ନଥିଲେ ।

   Related Posts