Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଧାନ ଫସଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ରାମାୟଣର ‘ଆର୍ଯ୍ୟ ସୁମନ୍ତ’ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବୈଦ୍ୟ: ୯୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ

16/06/2021 at 11:50 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬/୦୬: ରାମାୟଣ ସିରିଜରେ ମହାରାଜ ଦଶରଥଙ୍କ ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ଆର୍ଯ୍ୟ ସୁମନ୍ତଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଅଭିନେତା ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବିଦ୍ୟଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ୯୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବୈଦ୍ୟ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ୫୦ ରୁ ୯୦ ଦଶକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗେଟୱେ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ବରସାତ କି ରାତ, କଟି ପତଙ୍ଗ, ଦି ବର୍ନିଂ ଟ୍ରେନ୍, ନମକ ହଲାଲ, ଡିସ୍କୋ ଡ୍ୟାନ୍ସର, ଶରାବି, ତ୍ରିଦେବ ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।

अभिनेता चंद्रशेखर वैद्य अस्पताल में भर्ती, रामायण में निभाया था सुमंत का  किरदार | Actor chandrashekhar vaidya hospitalized due to aging related  problems - Shortpedia News App

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବୈଦ୍ୟ ୭ ଜୁଲାଇ ୧୯୨୩ ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବାପା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତର ଥିଲେ। ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଛୋଟ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବୈଦ୍ୟଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେତୁ ସ୍କୁଲ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ୧୯୪୦ ରେ ସେ ତାଙ୍କ ଜେଜେମା’ଙ୍କ ସହ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଯାଇଥିଲେ । ଏକ ସମୟ ଆସିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ସେ ଚୌକିଦାର ଭାବରେ କାମ କରିଥିଲେ । ୧୯୪୨ ମସିହାରେ ଭାରତ ଛାଡ ଆନ୍ଦୋଳନର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ ।

ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବୈଦ୍ୟ ରାମ ଗୋପାଳ ମିଲ୍ସରେ କାମ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ, ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ, ସେ ଫିଲ୍ମରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପକେଟରେ ମାତ୍ର ୪୦ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଅନେକ ଦିନ ଧରି ସେ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଚାରିପଟେ ବୁଲିଥିଲେ ଶେଷରେ ଏକ ପାର୍ଟି ଦୃଶ୍ୟରେ ଛୋଟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଜୁନିଅର କଳାକାର ଭାବରେ କିଛି ସମୟ କାମ କରିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଛାଡି ପୁଣେରେ ଗାୟକ ଭାବରେ କାମ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଭାରତ ଭୂଷଣଙ୍କ ସହ ତିନୋଟି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ। ସେ ୧୯୫୦ ମସିହାରେ ବେବସ୍ ଫିଲ୍ମରୁ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

Chandrashekhar (Actor), Age, Wife, Family, Biography, Facts & More »  StarsUnfolded

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାମାୟଣ ସିରିଏଲର ସର୍ବ ବୟସ୍କ ଅଭିନେତା ଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ୬୫ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ ଉଭୟ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବୈଦ୍ୟ ଏବଂ ରାମାନନ୍ଦ ସାଗର ଭଲ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ । କେବଳ ତାଙ୍କ ଆଦେଶରେ ସେ ଆର୍ଯ୍ୟ ସୁମନ୍ତଙ୍କ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବୈଦ୍ୟଙ୍କ ମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଝିଅ ରେଣୁ ଆରୋଡା ଜଣେ ପାଥୋଲୋଜିଷ୍ଟ। ପୁଅ ଅଶୋକ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ଏବଂ ଅନିଲ ଆମେରିକାରେ ବସବାସ କରନ୍ତି।

   Related Posts