Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ଉପ-କାରାଗାରରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଜଙ୍ଗଲୀ ଜନ୍ତୁକୁ ମାରି ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା କଲେ, ଭାଗ ଛିଡିଲାନି ବୋଲି ଜଣଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କ୍ୟାବିନରୁ ୨ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଗାଁ ମୁହାଁ ହାତୀ ପଲ, ଭୟଭୀତ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପଡିଲା ତାଟି କବାଟ
  • ||
  • ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||
  • କମୁଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅମାନବୀୟ : ଗୋଡାଇବାରୁ କୁକୁରକୁ ହତ୍ୟା, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ଆସନ୍ତାକାଲି ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ଲାଗୁ
  • ||

ସାତକୋଶିଆ ଯିବେ ଚନ୍ଦକା ହାତୀ ; ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ କରିବାକୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ନେଇଥିବା ହାତୀ

2/11/2018 at 9:41 AM

ଅନୁଗୋଳ ୨|୧୧:   ସାତକୋଶିଆ ଯିବେ ଚନ୍ଦକା ହାତୀ । ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଶେଷଜ୍ଞ, ହାତୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ଜଙ୍ଗଲ ବୁଲିବେ । ହାତୀବାରିରେ ଥିବା ଦୁଇ ହାତୀ ନନ୍ଦ ଓ ଯଶୋଦାଙ୍କୁ ଆଜି ସାତକୋଶିଆ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସାତକୋଶିଆରେ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଛଡ଼ାଯିବା ପରଠାରୁ ସେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସେ ମଣିଷ ଶିକାର ପରିଥିବା ଭଳି ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଆସିଛି । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ତାକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁ ଲାଇଜ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି ବନବିଭାଗ । ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ବିଶେଷଜ୍ଞ ତାକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁ ଲାଇଜ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍  । ତେବେ ଜଙ୍ଗଲୀରାସ୍ତା ଠିକ୍  ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଚଳପ୍ରଚଳ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି । ତେଣୁ ହାତୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି । ହାତୀବାରୀରେ ଥିବା ନନ୍ଦ ଓ ଯଶୋଦା କୁମ୍ପି ଟ୍ରେନିଂ ନେଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ  ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଖୋଜିବାରେ ସେମାନେ ବିଶେଷ ସହାୟତା କରିବେ । ଅତୀତରେ  ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ହାତୀ ମାକେନାକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ କରିବାରେ ସହାୟତା କରିଥିଲେ ।

   Related Posts