Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀକୁ ମାତ୍‌ ଦେଲା ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||

ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରବେଶ କରିବ ନା ନାହିଁ : ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ସେମିଫାଇନାଲ ଅଙ୍କ

1/07/2019 at 3:17 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୧/୭ : ରବିବାର ଦିନ ୱାର୍ମିଙ୍ଗହାମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହୋଇଥିଲା । ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଏହା ଥିଲା ୩୮ତମ ମ୍ୟାଚ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତକୁ ୩୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଂଚିବାର ସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିଛି ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ବିଜୟ ସହ ସେମିଫାଇନାଲ ରେସ ଏବେ ଆହୁରି ରୋମାଞ୍ଚକ ହୋଇଯାଇଛି । ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ହିଁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଟିମ ସେମି ଫାଇନାଲ ରେସରୁ ବାହାରି ସାରିଛି । ସେମି ଫାଇନାଲର ବଳକା ୩ଟି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ୫ଟି ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ଚାଲିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସବୁଠାରୁ ମଜବୁତ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ । ଇଣ୍ଡିଆ ଏବେ ଯାଏଁ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ୫ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ +୦.୮୫୪ ରନରେଟ ସହ ୧୧ ଅଙ୍କରେ ଅଛି ।

ଇଣ୍ଡିଆ ଆଉ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଏହି ଦୁଇଟିରୁ ଯେକୌଣସି ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ ୧୩ ଅଙ୍କ ସହ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ ।

ସେମି ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ ଟିମ । ୮ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୧୧ ଅଙ୍କରେ ରହିଛି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସେମି ଫାଇନାଲକୁ ଯିବ ।

ସେମିଫାଇନାଲର ଚତୁର୍ଥ ଟିମ ପାଇଁ ହେବ ଅସଲ ମୁକାବିଲା । ଏହି ମୁକାବିଲା ବାଂଲାଦେଶ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ହେବ । ପାକିସ୍ତାନ ଯଦି ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରେ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରେ ତାହେଲେ ପାକିସ୍ତାନର ୧୧ ଅଙ୍କ ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର ୧୦ ଅଙ୍କ ହେବ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିପାରିବ ।

ଯଦି ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାନ୍ତି ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ଟିମ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରେ ତାହେଲେ ବାଂଲାଦେଶ ୧୧ ଅଙ୍କ ସହ ସେମିଫାଇନାଲ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିବ ।

   Related Posts