Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

କ୍ୟାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଜର୍ମାନୀ ଚାନ୍ସେଲର ଏଞ୍ଜେଲା , ଚିକିତ୍ସା କରିଥିବା ଡାକ୍ତର କରୋନା ପଜିଟିଭ ବାହାରିବା ପରେ ମାର୍କେଲଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପ

23/03/2020 at 7:35 AM

ବର୍ଲିନ୍ ୨୩।୦୩: ସାରାବିଶ୍ବ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାପାଲଟିଛି କରୋନା ଭାଇରସ । କରୋନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୪ହଜାର ପାରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ଲକ୍ଷ ପାରି ହୋଇସାରିଲାଣି । ୧୮୦ରୁ ଅଧିକ ଦେଶକୁ ବ୍ୟାପିସାରିଲାଣି କରୋନ ଭୂତାଣୁ । କରୋନା ସତର୍କତା ଦେଖି ବିଭିନ୍ନ ରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ନିଜକୁ ହୋମଆଇସୋଲେସନ୍‌ରେ କିମ୍ବା କ୍ୟାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ  ରଖୁଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଜର୍ମାନୀର ଚାନ୍ସେଲର ଏଞ୍ଜେଲା ମର୍କେଲ ନିଜକୁ ହୋମ କ୍ୟାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରଖିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମର୍କେଲଙ୍କ ସ୍ୱାବ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇନାହିଁ ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏଞ୍ଜେଲାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ନ୍ୟୁମୋକୋକାଲ ସଂକ୍ରମିତ ପାଇଁ ଭେକସିନ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଡାକ୍ତର ପରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ପଜିଟିଭ ସଂକ୍ରମଣରେ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ମର୍କେଲଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚାନ୍ସେଲରଙ୍କ ରକ୍ତ ସ୍ୱାବ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ । ସେ ଏବେ ନିଜ ଘରୁ କାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ଜର୍ମାନୀରେ ୨୪ ହଜାର ୮୦୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଦେଖାଯାଇଛନ୍ତି ।  ଏବଂ ୨୬୬ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି  । ୟୁରୋପ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସର ଗଡ଼ ପାଲଟିଛି । ଇଟାଲୀ, ସ୍ପେନ ଓ ଜର୍ମାନୀ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶର ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି ।

   Related Posts