Monday, May 27, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସୋଆ ଅଡିଟୋରିୟମରେ ‘ଚଲେ। ଜିତେ ହେଁ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସ୍କ୍ରିନିଂ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪/୮ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ବାଲ୍ୟଜୀବନକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେ।ଇଥିବା କ୍ଷୁଦ୍ର ପ୍ରାମାଣିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଚଲେ। ଜିତେ ହେଁ’ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ହୋଇଛି । ଆଜି ସୋଆ ଅଡିଟୋରିୟମରେ ଏହି ଫିଲ୍ମର ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଇଛି । ‘ଚଲେ। ଜିତେ ହେଁ’ର ପୁରା ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ମଙ୍ଗେଶ ହଡଓ୍ବାଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମ୍ ନିର୍ମାଣ ପୂର୍ବରୁ ଗବେଷଣା ଲାଗି ପୁରା ଟିମ୍ କୁ ୬ ମାସ ଲାଗିଥିଲା । ୧୫ ଦିନ ଭିତରେ ଫିଲ୍ମଟିର ସୁଟିଂ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଫିଲ୍ମଟି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେବା ଲାଗି ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି ନିର୍ମାତା । ଏହି ଚଳଚିତ୍ରରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଶିଶୁ କଳାକାର ଧେୟ୍ୟଯ ଦରଜୀ । ଆଉ କାହାଣୀକୁ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର ଦେବାକୁ ପ୍ରାୟ ସବୁ କିଛି ସୁଟିଂ ମାଦିଙ୍କ ଗାଁରେ ହୋଇଛି । ମୋଦିଙ୍କ ଗାଁ ଗୁଜୁରାଟର ଭଦନଗର, ସେ ପଢୁଥିବା ସ୍କୁଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ଚପଳାମି ଦେଖିଥିବା ଗାଁ ଓ ତାର ପରିବେଶ ଏବଂ ନଦୀ କୂଳରେ ସୁଟିଂ ହୋଇଛି । ଏହା ସହ ଚା ବିକାଳିରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପିଲା ଦିନର ସେହି ସ୍ମରଣୀୟ କଥା ବି ରହିଛି । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ସ୍ବାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ଜୀବନୀର ପ୍ରଭାବ, ଶିକ୍ଷା , ଚରିତ୍ର ଗଠନ ସହ ନିଜ ପାଇଁ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟ ପାଇଁ ବଞ୍ଚିବାର ଶିକ୍ଷା ଆଦି ନେଇ ରହିଛି ତଥ୍ୟ ଓ ଦୃଶ୍ୟ ।

507 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର