Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପଣ୍ଡୁକେଶ୍ୱରରୁ ବାହାରିଲା ବଦ୍ରୀନାଥଙ୍କ ଡୋଲୀ : ଶୁକ୍ରବାର ସାଢେ ୪ଟା ରେ ଖୋଲିବ ମନ୍ଦିର କବାଟ

14/05/2020 at 6:40 PM

ଚମୋଲି ୧୪/୦୫ : ବଦ୍ରୀନାଥ ଧାମ କବାଟ ଖୋଲା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଆସନ୍ତାକାଲି ଭଗବାନ ବଦ୍ରୀନାଥ ଧାମ କବାଟ ଖୋଲିବ | ଏଥିପାଇଁ ଭଗବାନଙ୍କ ଚଳନ୍ତା ପ୍ରତିମାଙ୍କ ଡୋଲୀ ପାଣ୍ଡୁକେଶ୍ୱରରୁ ବାହାରିଛି | ରାୱଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଉଦ୍ଧବ, କୁବେର ଏବଂ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗଡ୍ଡୀ ଡୋଲୀ ସହ ପାଣ୍ଡୁକେଶ୍ୱରରୁ ବଦ୍ରୀନାଥ ଧାମ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଛି | ବଦ୍ରୀନାଥଙ୍କ ରାୱଲ ଆଜି ନିବାସରେ ହିଁ ରହିବେ | ଆସନ୍ତାକାଲି, ମେ ୧୫ ତାରିଖ ଭୋର ସାଢେ ୪ଟା ସମୟରେ କବାଟ ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ବଦ୍ରୀନାଥ ଧାମରେ ପହଞ୍ଚିବେ | 

ବଦ୍ରୀନାଥ ଧାମ କବାଟ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ତାରିଖ ବୈଶାଖ ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷ ସପ୍ତମୀ ତିଥିରେ ଖୋଲିବାର ଥିଲା | ସପ୍ତମୀ ତିଥିରେ ସର୍ବାର୍ଥ ସିଦ୍ଧି ଯୋଗ ଏବଂ ଅମୃତ ସିଦ୍ଧି ଯୋଗ ଅନୁସାରେ ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସାଢେ ୪ଟା ସମୟରେ ମନ୍ଦିର କବାଟ ଖୋଳାଯିବାର ଥିଲା | କିନ୍ତୁ କରୋନା ଭାଇରସ ଓ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ କବାଟ ଖୋଲା ତିଥିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିଲା | ନୂଆ ତିଥି ଅନୁସାରେ ମେ ୧୫ ତାରିଖରେ ବଦ୍ରୀନାଥ ଧାମ କବାଟ ଖୋଳାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା |

ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶାନୁସାରେ ଟିହରୀ ନରେଶ ବଦ୍ରୀନାଥ ଧାମ କବାଟ ଖୋଲିବା ତିଥି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିର ସହ ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀ- ଯମୁନେତ୍ରୀ ଧାମର ପଣ୍ଡା ପୁରୋହିତ ଏବଂ ହକ-ହକୁକଧାରୀଙ୍କ ବିରୋଧ ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ୟ ତିନି ଧାମର କବାଟ ପୂର୍ବ ନିର୍ଧାରିତ ତାରିଖରେ ହିଁ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା |

   Related Posts