Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବାଳିଆ ଦ୍ଵାର ଦେଶରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଲଟିଲା ଭାରତ, ଦେଲା ଏତେ କୋଟି ସହାୟତା
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ୧୮ ଜଣିଆ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି, ନରସିଂହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ୮୭୭୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ପୁଣି ନିରାଶ ହେଲେ ସୁମିତ୍, ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡି ଜାରିଙ୍ଗ ଜଙ୍ଗଲରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ : ୭ ଅଟକ, ମହିଳା କମିଶନ ଟିମ୍ ଭେଟିଲେ ପୀଡିତା ଓ ପୋଲିସକୁ

24/09/2019 at 4:34 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୨୪|୯: କଳାହାଣ୍ଡି ଜାରିଙ୍ଗ ଜଙ୍ଗଲ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପୋଲିସ ମୋଟ ସାତ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି । ଏପଟେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ତିନି ଜଣିଆ କମିଟି କଳାହାଣ୍ଡି ଗସ୍ତ କରି ପଡୀତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହ ପୋଲିସ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।  

ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମିନତି ବହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ତିନି ଜଣିଆ କମିଟି ଜୁନାଗଡ ଥାନାରେ କେସ୍ କୁ ନେଇ ପୋଲିସ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିବା ବେଳେ ପିଡୀତାକୁ ଜୁନାଗଡ ହସପିଟାଲରେ ଭେଟି ଆଶ୍ବସନା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଜାରିଙ୍ଗ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛି ଟିମ୍ ।

କମିସନ ଏହି ଘୃଣ୍ୟ ଘଟଣାକୁ ଦୃଢ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହିତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ପାଇଁ କମିଶନ ଓ ସରକାର ପ୍ରତିଶୃତିବଦ୍ଧ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ସମୟର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଚିନ୍ତାଜନକ ।  ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ କମିଶନ ପୁର୍ବରୁ ସୁପାରିସ କରିଛନ୍ତି  ପିଡୀତାଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ କମିଶନ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବ ବୋଲି କମିଶନଙ୍କ କମିଟି କହିଛି ।

 ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପିଡୀତାଙ୍କ ବାପା କମିଶନଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ପରେ ପିଡୀତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଥଇଥାନ ସହ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । କମିଶନଙ୍କ କମିଟି ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ।

ଘଟଣାରେ ସଂମ୍ପୃକ୍ତ ସାତ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜୁନାଗଡ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖତ୍ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଜୁନାଗଡ ଥାନା ଅଂଚଳର ।  ଗତକାଲି ଦୁଷ୍କର୍ମ ସମୟରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପିଡୀତାଙ୍କ ପରିଚିତ ପର୍ଲ। ଗାଁର ନରେନ୍ଦ୍ର ଶବର କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା ।  କଳାହାଣ୍ଡି ଆରକ୍ଷୀ ଅଧକ୍ଷକ ବି ଗଙ୍ଗାଧର ଏହି ମାମଲାରେ ମୋଟ ୭ ଜଣ ଙ୍କୁ ଅଟକ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲକାରୀ ବିରୋଧ ରେ ଆଇଟି ମାମଲା ରେ ରୁଜୁ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପୋଲିସ ଦୋଷୀମାନଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ଯୋଗାଡ ପାଇଁ ଜେରା ଓ ତଦନ୍ତ ଜାରୀ ରଖିଛି । ଘଟଣା କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ହୋଇଛି, ଏଥିରେ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ କିଏ ? ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁର୍ବ ରୁ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିଲେ କି ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ  ସମୟ ନେଉଛି ।

   Related Posts