Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢ଼େଙ୍କାନାଳ: ବନ ବିଭାଗର ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ, ବିଭିନ୍ନ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁଙ୍କ ଜାଲ ଜବତ, ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଟାଇଲ କାମ ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଚାପି ହୋଇ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ ଧକ୍କା ହେଲା ବାଇକ୍, ବାପା ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଗଛ ତଳୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କରଞ୍ଜିଆ ଏନଏସିର ଶତାଧିକ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସଞ୍ଜୀବ ମିତ୍ତଲ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଶେଷ ହୋଇଛି ବିଜୁଳି କାଟ ଅଭିଯାନ: ୧୫ ଦିନ ଯାଏଁ ସେସୁର ଚଢ଼ଉ ବନ୍ଦ, ପୁଣି ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ, ଆଦାୟ ହେଲା ବକେୟା ବିଲ୍‌ ୭୨ କୋଟି ୬୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

7/02/2020 at 5:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୭/୨: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବକେୟା ଅସୁଲ ଓ ବିଜୁଳି କାଟ ଅଭିଯାନ ବୁଧବାର ଶେ​‌ଷ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ଅର୍ଥାତ ଗତକାଲିଠାରୁ ୧୦ ଦିନ ପାଇଁ ଅଭିଯାନକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଏ ଅବଧିରେ ନିଜର ବକେୟା ବିଜୁଳି ଦେୟ ଦାଖଲ କର ଓ ଫେବୃଆରୀ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅଭିଯାନରେ ବିଜୁଳି କାଟରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହ। ଖିଲାପୀ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିସିଟି ସପ୍ଲାୟ ୟୁଟିଲିଟି ଅଫ୍‌ ଓଡ଼ିଶା (ସେସୁ)

ଅନ୍ୟପଟେ ସେସୁ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ (ସିଇଓ) ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଜାନୁଆରୀ ୧୬ରୁ କମ୍ପାନୀ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବକେୟା ଅସୁଲ ଓ ବିଜୁଳି କାଟ ଅଭିଯାନକୁ ଫେବୃଆରୀ ୧୬ ଯାଏଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟ​‌ରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଠାରୁ ୭୨ କୋଟି ୬୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ କୋଟି ୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନଲାଇନରେ ପୈଠ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯାନ ୧୮ ଦିନରେ କମ୍ପାନୀର ୨୦ଟି ଯାକ ବିଜୁଳି ଡିଭିଜନରେ ୪୮୦ଟି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ୧,୬୧, ୮୦୧ ଖିଲାପୀ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ସେସୁ।

ଶ୍ରୀ ବୋଥ୍ରା କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅଭିଯାନରେ ବାରମ୍ବାର ଅନୁରୋଧ ସତ୍ତ୍ବେ ୨୧, ୩୩୯ ଜଣ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଗ୍ରାହକ ବକେୟା ଦେବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ। ଏଣୁ ସେମାନଙ୍କ ବିଜୁଳି ସଂଯୋଗକୁ କଟାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts