Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କ୍ଲବ‘ କେବଳ ବୟସ୍କଙ୍କ ପାଇଁ‘… ମଉଜ କଲେ,ଟଙ୍କା ଉଡେଇ ଚାକିରିରୁ ତଡାଖାଇଲେ ସିଇଓ

16/12/2019 at 3:36 PM

ୱାଶିଂଟନ.ତା ୧୬.୧୨- ନାଇଟ୍ କ୍ଲବ ନିଶାରୁ ଗଲା ଚାକିରି । ନାଇଟ କ୍ଲବ କହିଲେ ପୁରା ଠିକ୍ ହେବନି, ବରଂ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ କ୍ଲବ । ସେହି କ୍ଲବ୍‌ରେ  ସୁନ୍ଦରୀ ନର୍ତ୍ତକୀଙ୍କ ଅଧା ଅନାବୃତ ନାଚର ମାୟାରେ ଫସିଗଲେ ଏକ ଆମେରିକୀୟ  ଆଇଟି ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ କମ୍ପୀନୀର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବା ସିଇଓ । କମ୍ପାନୀ ଦେଇଥିବା କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରୁ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ କ୍ଲବରେ ମୁଠା ମୁଠା ଡଲାର ଉଡାଇ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ  କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁବିଦା କରିଛି ।

ଘଟଣାଟି  ଆମେରିକୀୟ ସୂଚନାପ୍ରଯୁକ୍ତି କମ୍ପାନୀ  ଟର୍ଭୋ  କ୍ଷେତ୍ରରେ ଘଟିଛି । ସାଧାରଣତଃ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀ ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଟପ୍ ଏକଜ୍ୟୁଟିଭ୍ ମାନଙ୍କୁ କିଛି ବିଶେଷ ସୁବିଧା ଦେଇଥାଏ । କ୍ଲାଏଣ୍ଟଙ୍କୁ ଆପ୍ପାୟୀତ କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀ ଦେଇଥାଏ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ । ସେହି କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରେ  କିଛି ଲାଭଦାୟୀ କ୍ଲାଏଣ୍ଟଙ୍କୁ ହୋଟେଲ ,କ୍ଲବ ଆଦିରେ ଖାଇବା ପିଇବା ଖର୍ଚ୍ଚ ଭରଣା କରିଥାନ୍ତି କମ୍ପାନୀ ଅଧିକାରୀ। ସେହିପରି ଭାବେ ଟର୍ଭୋ ସିଇଓ ଏରିକ୍ ଗ୍ଲିମୋରେହ୍କୁ  କମ୍ପାନୀ ଏକ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ ଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାହାର ଯଥାର୍ଥ ଉପଯୋଗ ବଦଳରେ ସିଇଓ ଅପବ୍ୟୟ କରିଥିଲେ । ସେ ବିଭିନ୍ନ  ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ କ୍ଲବରେ  ଯାଇ ଅୟସ କରିବା ସହ ନଗ୍ନ ନୃତ୍ୟ ଦେଖି ଖୁସି ମନାଇଛନ୍ତି।  ଏହା ଧରାପଡିଲା ଯେବେ, ଏରିକ୍ ଗ୍ଲିମୋରଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ ବିଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଡିଟେଲ୍ସ ଯାଞ୍ଚ କଲେ କମ୍ପାନୀ  । ତିନି ବର୍ଷରେ  ଏରିକ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରେ  ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟ୍ରିପକ୍ଲବରେ ୭୬ ହଜାର ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ପୈଠ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ବିଲ୍ ପୈଠ ହୋଇଥିବା ସବୁ କ୍ଲବ ଏବଂ ବାର୍ ଗୁଡିକ  ଆଡଲ୍ଟ  ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ  ଭେନ୍ୟୁ  କାଟାଗୋରୀରେ ଆସୁଛି  । ତେବେ କମ୍ପାନୀ କ୍ରେଡିଟ  କାର୍ଡରେ ଏରିକ୍  ମୋଟରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ଡଲାର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଚନ୍ତି । ସେଥିଲାଗି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଏରିକ୍ଙ୍କୁ ନୋଟିସ ପରେ ହୋଇଛି ଆକ୍ସନ । ମଜାଦାର କଥାଟି ହେଲା  ଏରିକ୍ ତାଙ୍କ ବିଲ୍ ଦାଖଲ ବେଳେ କୌଣସି ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିନାହାନ୍ତି । ଏନେଇ କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେଶ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ଏରିକ୍ ମଧ୍ୟ ପାଲଟା କେଶ୍ କରି , ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ବେଳେ କମ୍ପାନୀ ଉପଯୁକ୍ତ ନିୟମ ପାଳନ କରିନଥିବା ଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ଏରିକ୍ ଗ୍ଲିମୋର ହେଉଛନ୍ତି  ଟର୍ଭୋର ସହ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା । ସେ ତାଙ୍କର କିଛି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମିଶି ୨୦୧୪ ରେ ଟର୍ଭୋ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ। ଏବେ ଏହି କମ୍ପାନୀର ମୂଲ୍ୟ ୪୩୫ ନିୟୁତ ଡାଲାର ହେଲାଣି ।

 ଏରିକ୍ଙ୍କ ଭଳି ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ କମ୍ପାନୀ ସିଇଓ ମଧ୍ୟ ବରବାଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚୀନର ଏକ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍ ସିଇଓ ଲିଉ ଲିରଙ୍ଗ । କାସିନୋରେ ୧.୪ ଶହ କୋଟି ଡଲାର ହରାଇ ସେ ହୋଇଥିଲେ ଦେବାଳିଆ ।ପରେ ସେ ଭୁଲ ମାନିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେକୁ ସେ ହାରି ସାରିଥିଲେ ।

   Related Posts