Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ରାମ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ମିଳିଲା ପ୍ରଥମ ଦାନ- କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ଟଙ୍କା ଦେଇ କଲେ ଶୁଭାରମ୍ଭ

6/02/2020 at 2:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬।୦୧ – ରାମ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ଟଙ୍କା ଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏବେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି । ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାର ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ଏକ ଟଙ୍କା ଦାନ ଆକାରରେ ଦେଇଛନ୍ତି । ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସଚିବ ଡି ମୁର୍ମୁ ଏହି ଟଙ୍କା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଟ୍ରଷ୍ଟ କୌଣସି ବିନା ସର୍ତ୍ତରେ ଦାନ, ଅନୁଦାନ, ଚାନ୍ଦା ଓ ସହାୟତା ଗ୍ରହଣ କରିବ ।

ଅଯୋଧ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ହିନ୍ଦୁ ପକ୍ଷଙ୍କ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ୯୨ ବର୍ଷିୟ ପରାଶରନଙ୍କୁ ରାମ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟର ଟ୍ରଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି । ପରାଶରନ ବ୍ୟତୀତ ଟ୍ରଷ୍ଟରେ ଜଣେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ଧର୍ମଗୁରୁ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଅଯୋଧ୍ୟାର ରାଜ ବଂଶର ବଂଶଜ ରାଜା ବିମେଳେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ଅଯୋଧ୍ୟାର ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତର ଅନୀଲ ମିଶ୍ର ଓ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଟ୍ରଷ୍ଟି ବନାଯାଇଛି ।

୩୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଜଣେ ଦଳିତ ରାମ ଜନ୍ମ ଭୂମି ଶିଳାନ୍ୟାସ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଇଟା ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ । ତତ୍‌କାଳୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସରକାର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିବା ପରେ ୯ ନଭେମ୍ବର ୧୯୮୯ ରେ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ସଂଯୁକ୍ତ ସଚିବ କାମେଶ୍ୱର ଚୌପାଲା ପ୍ରଥମେ ଶିଳାନ୍ୟାସ ପାଇଁ ଇଟା ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ । ଚୌପାଲା ବିହାରର ଦଳିତ ପରିବାରର ।

ରୌନାହୀରେ ମସଜିଦ୍‌ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଯୋଗୀ ସରକାର ୫ ଏକର ଜମି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ପିଏମ୍‌ ରାମ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ଘୋଷଣା କରିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ବୈଠକ ବସିଥିଲା । ପ୍ରଦେଶର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପ୍ରବକ୍ତା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଶର୍ମା ଏହି ଜମି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଅଯୋଧ୍ୟା ମୁଖ୍ୟାଳୟର ୧୮ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଧାନୀପୁର ଗ୍ରାମସ ସୌହାବନ ତହସିଲ୍‌ ରୌନାହୀ ଥାନାର ୨୦୦ ମିଟର ପଛରେ ଥିବା ୫ ଏକର ଜମିକୁ ସୁନ୍ନୀ ଓ୍ୱାକଫ ବୋର୍ଡକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts