Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ ଚାକିରିଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର : ବଢିବ ଦରମା

7/06/2019 at 12:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୬ : ମୋଦି ସରକାର ଆସିବା ପରେ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ଅନୁଯାୟୀ ଦରମା ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଆଶାବାଦୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ପୁରଣ ହେବା ଆଶା ପୁଣି ସୁଦୃଢ ହୋଇଛି । କାରଣ ମୋଦି ସରକାର-୨ ପୁରା ଆକ୍ସନ ମୁଡ଼ରେ ଅଛନ୍ତି । ସରକାର ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖୁସି ଖବର ଦେବେ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ସହିଦ ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କ ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ମୋଦି ସରକାର କୌଣସି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି । ମୋଦି ପୁଣିଥରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଚାଷୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଏବେ ପାଳି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଗତ ସରକାରରେ ଥିବା ସମୟରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ମୋଦି ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଗମ୍ଭୀର ଭାବେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆଶା ଆକାଂକ୍ଷା ବଢିଯାଇଛି । କିଛି ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ସରକାର ତତକ୍ଷଣାତ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତି ତେବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲାଭ ହେବନାହିଁ । ଯଦି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଇବେ ଏବଂ ସରକାର ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ତାହେଲେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲାଭ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ମାସକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

   Related Posts