Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ବଲିଉଡର ଏହି ୭ଟି ଆଡଲ୍ଟ ଫିଲ୍ମକୁ ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ କରିଥିଲା ବ୍ୟାନ୍ : ଏବେ ୟୁଟୁବରେ କରୁଛି ଧମାଲ୍

18/01/2019 at 3:36 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୮/୧: ଯେକୌଣସି ଫିଲ୍ମକୁ ସେନସର ବୋର୍ଡ ସ୍ବୀକୃତି ନଦେଲେ ତାହା ସିନେମା ହଲରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିପାରିବ ନାହିଁ । ଫିଲ୍ମକୁ ଦେଖିବା ପରେ ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଥାଏ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଦେଖାଇବା ଯୋଗ୍ୟ କି ନାହିଁ। ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ଫିଲ୍ମର କେତେକ ଦୃଶ୍ୟକୁ ବାଦ୍ ଦେଇଥାଏ। ଏହା ପରେ ଫିଲ୍ମ ଥିଏଟରକୁ ପହଞ୍ଚିଥାଏ। ଭାରତରେ କିଛି ଏପରି ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି ଯାହାକୁ ସେନସର୍ ବୋର୍ଡ଼ ବ୍ୟାନ୍ କରିଥିଲା। ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ଏହି ଫିଲ୍ମଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ

୧.ବଣ୍ଡିଟ୍ କୁଇନ୍- ଫିଲ୍ମ ବଣ୍ଡିଟ୍ କୁଇନକୁ ନେଇ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଜଣେ ନିର୍ଯାତିତା ମହିଳା ଯୌନ ଶୋଷଣର ଶିକାର ହେବା ପରେ କିଭଳି ପ୍ରତିହିଂସା ପରାୟଣ ହୋଇଛି ତାହା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସିମା ବିଶ୍ବାସ ଗୋଟିଏ ଦୃଶ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ଗାଁ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଫିଲ୍ମର ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ନେଇ ସେତେବେଳେ ସେନସ୍ସର ବୋର୍ଡ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଥିଲେ । ତେବେ ଏସ୍ୟ ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହି ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ସହିତ ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଅଙ୍ଗାଙ୍ଗିଭାବେ ଜଡିତ ହୋଇଥିବାରୁ ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରେ ବୋର୍ଡ ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ବୀକୃତୀ ଦେଇଥିଲେ ।  

୨.ୟୁଆରଏଫ ପ୍ରଫେସର: ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଶରମନ ଜୋଶୀ,ମନୋଜ ପାହଓ୍ବା ଏବଂ ଅନନ୍ତ ମାଲି ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ପାଖକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ ଥିବାରୁ ସେନସର୍ ବୋର୍ଡ଼ ଏହାକୁ ପାସ୍ କରିନଥିଲା।

୩. ପାଞ୍ଚ : ଏହା ଏକ ବିବାଦୀୟ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା ଏବଂ ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ଏହି ଫିଲ୍ମର ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ ଦୃଶ୍ୟକୁ କାଟିବା ପରେ ହଲରେ ଚଲାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅତ୍ୟଧିକ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ ରହିଥିବାରୁ ଏବଂ ଅତ୍ୟଧିକ ହିଂସାତ୍ମକ ହେବା କାରଣରୁ ଏହି ପିଲ୍ମକୁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଦେଖାଯାଇପାରିଲା ନାହିଁ। ଏହି ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଯୋଜକ ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପ ଥିଲେ।

୪. ଦ ପେଣ୍ଟେଡ୍ ହାଉସ୍: ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ସମାଜ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ବିରୋଧୀ ଫିଲ୍ମ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହି ଫିଲ୍ମ ୨୦୧୫ରେ ରିଳିଜ ହେବାକୁ ଥିଲା।

୫. ସିନ୍ସ: ଏହି ଫିଲ୍ମ ଜଣେ ପାଦ୍ରୀ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଆଧାରିତ ଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ କେବଳ ୟୁଟୁବରେ ରିଲିଜ କରାଯାଇଥିଲା କାରଣ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସୀମା ବାହାରେ ବୋଲ୍ଡ ସିନ୍ ରହିଥିଲା। ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ପସନ୍ଦ କରିନଥିଲା।

୬. କାମସୂତ୍ର ୩ଡି: ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ ରହିଥିଲା ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବ୍ୟାନ୍ କରିଥିଲା। ୟୁଟୁବରେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ବହୁତ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି।

୭. ଅନଫ୍ରିଡମ୍: ଏହି ଫିଲ୍ମ ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିକୁ କୁଠାରଘାତ କରିଥିଲା। କାରଣ ଏଥିରେ ଦୁଇଜଣ ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥିବା ସମଲିଂଗୀ ସମ୍ପର୍କର ଦୃଶ୍ୟ ରହିଛି । ଏହି ସମ୍ବେଦନଶୀଳତାରେ ଭରି ରହିଥିବା ଫିଲ୍ମକୁ ସେନସର ବୋର୍ଡ଼ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇନଥିଲା। ଏହା ପରେ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ୟୁଟୁବରେ ରିଲିଜ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ରହିଥିବା ଦ ଫାୟାରକୁ କିନ୍ତୁ ଆଗରୁ ସେନସ୍ସର ବୋର୍ଡ ସ୍ବୀକୃତି ଦେଇଥିଲା ।    

   Related Posts