Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଯୁଦ୍ଧ ବିରତି ଉଲଂଘନ, ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ : ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ଶିବିର ଧ୍ବଂସ କଲା ଭାରତ

24/03/2019 at 3:09 PM

ଜାମ୍ମୁ ୨୪/୩ : ପାକିସ୍ତାନ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ପୁଞ୍ଚ ଏବଂ ନୌସେରା ଅଂଚଳରେ ଆଜି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ଯୁଦ୍ଧ ବିରତି ଉଲଂଘନ କରିଛି | ଗତକାଲି ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧ ବିରତି ଉଲଂଘନ କରି ଗୁଳି ବର୍ଷା କରିଥିଲା | ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପାକିସ୍ତାନର ଏକା ଶିବିର ଧ୍ବଂସ କରିଦେଇଥିଲା | ସେନା ଏକା ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନର ଧ୍ବଂସ ଶିବିରର ଦୃଶ୍ୟ ରହିଛି | ଅପରପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ଓଲଟା ପତାକା ଉଡ଼ିଛି | ଓଲଟା ପତାକା ଉଡାଇବା ଅର୍ଥ ଗମ୍ଭୀର ସଙ୍କଟର ସଂକେତ ଦର୍ଶାଇଥାଏ | ଶନିବାର ରାତିରେ ହୋଇଥିବା ଫାଇରିଙ୍ଗରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଯବାନ ହରି ୱାକର ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ହରିଙ୍କ ଘର ରାଜସ୍ଥାନରେ |


ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ରଜୋରି ଜିଲ୍ଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ଯୁଦ୍ଧ ବିରତି ଉଲଂଘନ କରିଥିଲା | ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ଫାଇରିଙ୍ଗ କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ଜଣେ ରାଇଫଲ ମ୍ୟାନ ୟଶପାଲ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ସେହିଦିନ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପୋଲିସ ପାର୍ଟିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଗ୍ରେନେଡ଼ ହମଲା କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ଥାନା ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ସମେତ ୩ଜଣ ପୋଲିସକର୍ମୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ |


୨୦୧୮ ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନ ୧୯୫୦ ଥର ଯୁଦ୍ଧ ବିରତି ଉଲଂଘନ କରିଥିଲା | ଗତ ୧୫ ବର୍ଷରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ଥିଲା |
ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ତରଫରୁ ହେଉଥିବା ଫାଇରିଙ୍ଗକୁ ନଜରରେ ରଖି ଭାରତ ସରକାର ପୁଞ୍ଚ ଏବଂ ରଜୋରି ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୦୦-୨୦୦ ବଙ୍କର୍ସ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ | ପ୍ରଶାସନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ବଙ୍କର୍ସ ନିର୍ମାଣ କାମ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ କରାଯାଉ | ଏହାର ଫଣ୍ଡ ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଦିଆଯିବ | ଆସନ୍ତା ଗୋଟିଏ ମାସ ଭିତରେ ଏହି ବଙ୍କର୍ସ ନିର୍ମାଣ କାମ ଶେଷ ହୋଇଯିବ |

   Related Posts