Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ମେ ୩ରେ ତିନି ସେନା କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଦେବେ ସମ୍ମାନ, ଶ୍ରୀନଗରରୁ ତ୍ରିବେନ୍ଦ୍ରମ ଓ ଆସାମରୁ କଚ୍ଛ ଯାଏ ଫ୍ଲାଇପାଷ୍ଟ କରିବେ ବାୟୁ ସେନା

1/05/2020 at 10:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧।୦୫: କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ଚିଫ ଅଫ ଡିଫେନ୍ସ ଷ୍ଟାଫ(CDS) ଜେନେରାଲ ବିପିନ ରାଓ୍ଵତ ତିନି ସେନାର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ, ପୋଲିସ୍, ହୋମଗାର୍ଡ, ଡେଲିଭରୀ ବୟ ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମୀଙ୍କୁ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା କହି ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି ତିନି ସେନା କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ଖାସ୍ ସମ୍ମାନ କରିବ।

ଜେନେରାଲ ରାଓ୍ଵତ କହିଛନ୍ତି ମେ ୩ ତାରିଖରେ ଦେଶ କିଛି ଖାସ୍ ଘଟଣାର ସାକ୍ଷୀ ରହିବ। ବାୟୁସେନା ଶ୍ରୀନଗରରୁ ନେଇ ତ୍ରିବେନ୍ଦ୍ରମ ଓ ଆସାମର ଦିବ୍ରୁଗଢଠୁ ନେଇ ଗୁଜରାତର କଚ୍ଛ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫ୍ଲାଇପାଷ୍ଟ କରିବେ। ଏଥିରେ ପରିବହନ ଓ ଲଢୁଆ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ ସାମିଲ ହେବେ।

ସିଡିଏସ ଜେନେରାଲ ବିପିନ ରାଓ୍ଵତ କହିଛନ୍ତି, ସଶସ୍ତ୍ର ବଳ ପକ୍ଷରୁ ଆମେ ସମସ୍ତ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ। ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ, ପୋଲିସ୍, ହୋମଗାର୍ଡ, ଡେଲିଭରି ବୟ ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଯେଉଁ ଭଳି ମୁସ୍କିଲ ସମୟରେ ଆଗକୁ ଆସି ସରକାରଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି।

ଜେନେରାଲ ରାଓ୍ଵତ କହିଛନ୍ତି ନୌସେନା ନିଜ ପକ୍ଷରୁ ଯୁଦ୍ଧପୋତକୁ ମେ ୩ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉପକୂଳରେ ମୁତୟନ କରିବ। ନୌସେନାର ଯୁଦ୍ଧଜାହାଜର ଆଲୋକ ବିଚ୍ଛୁରିତ କରାଯିବ ଏବଂ ହେଲିକପ୍ଟର ଜରିଆରେ ହସ୍ପିଟାଲ ଉପରେ ଫୁଲ ବର୍ଷା କରାଯିବ। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ  ବାୟୁସେନା ଫ୍ଲାଇମାଷ୍ଟ ଜରିଆରେ କିଛି ଜାଗାରେ ଫୁଲ ବର୍ଷା କରିବେ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆର୍ମି ନିଜ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶର ପ୍ରାୟତଃ ପ୍ରତି ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମାଉଣ୍ଟେନ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଡିସପ୍ଲେ ଆୟୋଜନ କରିବ। ଆମ ପୋଲିସ ବଳଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ପୋଲିସ ମେମୋରିୟାଲ ଉପରେ ସଶସ୍ତ୍ର ବଳ ମେ ୩ରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିବେ।

   Related Posts