Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

CBSE ବାକି ପରୀକ୍ଷା ଲାଗି ସୋମବାର ଜାରି ହେବ ତିଥି : ମାନବସମ୍ବଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ

16/05/2020 at 7:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୫: କେନ୍ଦ୍ର ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ (ସିବିଏସ୍ଇ) ୧୦ମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାର ବାକି ବିଷୟ ଲାଗି ଶନିବାର ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହେବାର ଥିଲା। ଏ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ମାନବ ସମ୍ବଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା.ରମେଶ ପୋଖରିଆଲ ନିଶଙ୍କ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ସୂଚିତ କରିଥିଲେ। ତେବେ କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇପାରିନଥିବାରୁ ସୋମବାର ଏ ନେଇ ଚୂଡାନ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି

ସିବିଏସଇ ୧୦ମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସରକାର କରୋନା ଲକଡାଉନ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର ବାକି ପତ୍ରର ପରୀକ୍ଷା ହୋଇ ପାରିନଥିଲା। ଏଥିରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ବାକି ରହିଥିବା ପତ୍ରର ପରୀକ୍ଷା  ଜରୁରି ହୋଇପଡିଛି। ତେବେ କରୋନା ଜନିତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ସବୁ ପରୀକ୍ଷା କିପରି ଆୟୋଜନ କରାଯିବ ଶନିବାର ଦିନ ତମାମ ମାନସମନ୍ଥନ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅସହମତି ଥିବାରୁ ଏ ନେଇ ସୋମବାର ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବା ସହ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଦିଆଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ସିବିଏସଇ ବାକି ପତ୍ରର ପରୀକ୍ଷା ଲାଗି ଦିନ ତମାମ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସୁକତା ଲାଗି ରହିଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ର ମାନବ ସମ୍ବଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ୫୯ ମିନିଟ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଅପରାହ୍ଣ ୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ତାରିଖ ଘୋଷଣା  ହେବ ବୋଲି ସୂଚିତ କରିଥିଲେ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅପରାହ୍ଣ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିବା  ବେଳେ ୪ଟା ବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଣି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ୧୮ ତାରିଖରେ ଘୋଷଣା ହେବ ବୋଲି ସୂଚିତ କରିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିଛି। 

   Related Posts