Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ସିବିଆଇ ଅଫିସରଙ୍କୁ ସସପେଣ୍ଡ୍ କଲା ନିଜେ CBI, ଗୁପ୍ତ ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ କରି ନେଇଥିଲେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଲାଞ୍ଚ

16/01/2021 at 9:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୧ : ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନିଜ ହିଁ ଅଫିସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇଛି ସିବିଆଇ । ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଇନସପେକ୍ଟର ଏବଂ ଷ୍ଟେନୋଗ୍ରାଫରଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛି । ଏହା ସହ ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ୨ ଜଣ ଡିଏସପିଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ଚିଠି ଲେଖାଯାଇଛି ।

୨ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମାମଲାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ବିଭାଗର ୪ ଜଣ ଅଧିକାରୀ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ କିଛି ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀକୁ ମିଶାଇ ମୋଟ ୧୪ ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା ସିବିଆଇ । ସିବିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଥିବା ଅଧିକାରୀ, ୨୦୧୮  ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଜଡିତ କମ୍ପାନୀକୁ ସିବିଆଇର ଗୁପ୍ତ ତଥ୍ୟ ଲିକ୍‌ କରିଥିଲେ । ଏହି ତଥ୍ୟ ଦେବା ପାଇଁ ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଠାରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଲାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ନେଉଥିଲେ । ଲକ୍ଷେ କି ୨ ଲକ୍ଷ ନୁହେଁ ସିବିଆଇର ଏହିୁ ଦୁଇ ଅଧିକାରୀ ଆରକେ ଋଷି ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଇନସପେକ୍ଟର କପିଳ ଧନଖଡ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଆକାରରେ ନେଇଥିଲେ ।

ଗାଜିଆବାଦରେ ସିବିଆଇ ଏକାଡେମୀରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡିଏସପି ଆର.କେ ଋଷିଙ୍କ ସମେତ ସିବିଆଇ ଏହି  ରାକେଟ ସହିତ ଜଡିତ ୯ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ରୁକୁ କରିଛି।  ଇନ୍ସପେକ୍ଟର କପିଳ ଧନଖଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଆଣ୍ଡ ଫ୍ରଡ ସେଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ ।ଏହା ସହ ଡିଏସପି ଆର.କେ ସାଙ୍ଗୱାନ ସ୍ପେଶାଲ କ୍ରାଇମ ୟୁନିଟ୍, ବ୍ୟାଙ୍କ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଏବଂ ଫ୍ରଡ୍ ସେଲରେ ନିଯୁକ୍ତ ଥିଲେ । ଷ୍ଟେନୋଗ୍ରାଫର ସମୀର କୁମାର ସିଂଙ୍କ ସମେତ ୨ ଓକିଲ ଅରବିନ୍ଦ କୁମାର ଗୁପ୍ତା, ମନୋହର ମାଲିକ୍‌ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ।

ସିବିଆଇ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଏବଂ ଷ୍ଟେନୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀମାନେ ସକ୍ଷମ ଥିଲେ। ତେଣୁ ସିବିଆଇ ପ୍ରଶାସନ ନିଜ ସ୍ତର ଅନୁଯାୟୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି, ୨ ଡିଏସପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ମନ୍ତ୍ରଳୟ ହିଁ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବ । ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହି ଉଭୟ ଡିଏସପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।  

   Related Posts