Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆ ମାମଲାରେ ପି.ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଲା ସିବିଆଇ, ଗତକାଲି ଫାଟକରେ ଲଗାଇଥିଲା ନୋଟିସ୍

21/08/2019 at 8:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୮: ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପି.ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ବୁଧବାର ତାଙ୍କ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି ସିବିଆଇ। ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ ସିବିଆଇ ତାଙ୍କ ଘରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା। ତେବେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଫାଟକ ନ ଖୋଲିବାରୁ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଫାଟକ ଡେଇଁ ତାଙ୍କ ଘରେ ପଶିଥିବା ବେଳେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ପାଇ ପଚରା ଉଚରା କରିଥିଲା। ୩ଟି ଟିମ୍ ତାଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚୁରା କରିବା ପରେ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ହାଜର ହେବା ଲାଗି ସିବିଆଇ ଗତକାଲି ତାଙ୍କ ଘରେ ନୋଟିସ ଟଙ୍ଗାଇଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୨ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେ ସିବିଆଇରେ ହାଜର ନ ହୋଇ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ।

ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ସୂଚନା ପାଇ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ପ୍ରଥମେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତେବେ ସେଠାରୁ ଚିଦାମ୍ବରମ ଚାଲିଯାଇଥିବାରୁ ସିବିଆଇ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଚିଦାମ୍ବରମ ଅନ୍ତରୀଣ ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯାଇଥିଲେ। ୩ ନମ୍ବର କୋର୍ଟର ଜଷ୍ଟିସ ଏନ.ବି ରମନ୍ନାଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ପିଟିସନ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତୁରନ୍ତ ଶୁଣାଣି ନିମନ୍ତେ ନିବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ପିଟିସନକୁ ସିଜେଆଇଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଉଥିବା କହିଥିଲେ।  

ଗତକାଲି ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହେଲେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ପାଇନଥିଲେ। ଏଣୁ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସିବିଆଇରେ ହାଜର ହେବାକୁ ଘର ଆଗରେ ନୋଟିସ ଲଗାଇ ଅଧିକାରୀମାନେ ଫେରି ଯାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କୁ ହାଜର ହେବା ଲାଗି ସିବିଆଇ ୨ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଦେଇଥିଲା। ହେଲେ ସେ ସିବିଆଇରେ ହାଜର ହେବା ବଦଳେ ବୁଧବାର ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ଚାର୍ଜସିଟ୍ ନଥିବା କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts