Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||
  • ୨୮୬ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ଜବତ, ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୟ ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସପୋରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଲସ୍କର କମାଣ୍ଡର ସମେତ ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ
  • ||
  • ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡରେ ୧୮ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ, ଏବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ୟୋଗା ଫର ୱେଲନେସ୍’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଭାକସିନେସନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍
  • ||

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆର ଲୋକପ୍ରିୟ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ବି.ଚନ୍ଦ୍ରକଳାଙ୍କ ଘରେ ସିବିଆଇ ଚଢ଼ାଉ: ବର୍ଷେରେ ବଢିଛି ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ସମ୍ପତ୍ତି

5/01/2019 at 5:17 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୫/୧ : ବେଆଇନ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଶନିବାର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ୧୨ଟି ଜାଗାରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା | ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ବି.ଚନ୍ଦ୍ରକଳାଙ୍କ ସମେତ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି | ବି.ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଏବଂ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ନିଜ ଅଭିଯାନ ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ | ତେବେ ସିବିଆଇ ଦିଲ୍ଲୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ହମିରପୁର, ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା |

ଆଲ୍ହାବାଦ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି | ଚନ୍ଦ୍ରକଳାଙ୍କ ଘର ଯୋଜନା ଭବନ ପାଖରେ ସଫାୟାର ଏଣ୍ଡ ଭିଲ୍ଲା ଠାରେ ଅଛି | ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଏବେ ଡେପୁଟେସନରେ ଅଛନ୍ତି | ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଜଣେ କଡା ଏବଂ ନିଷ୍ଠାପର ଅଫିସର ଭାବେ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା | ତାଙ୍କ ସଚ୍ଚୋଟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଲୋକେ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବୁଲନ୍ଦସହର, ହମିରପୁର ସମେତ କେତେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ନିଜର କଡା ଅନ୍ଦାଜ ଏବଂ ଶକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଅନେକ ବାହା ବା ସାଉଣ୍ଟିଛନ୍ତି |

ସିବିଆଇ ଚନ୍ଦ୍ରକଳାଙ୍କ ହରୀମପୁର ବାସଭବନରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା | ସେ ୨୦୦୮ ବ୍ୟାଚର ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ | ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ମଧ୍ୟ ପହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ | ଫେସବୁକରେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳାଙ୍କ ୮୬, ୩୬୩୪୮ ରୁ ଅଧିକ ଫଲୋୟର ଅଛନ୍ତି |

୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ନିଜ ସମ୍ପତ୍ତିର ତାଲିକା ଦେବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲେ | ସିଭିଲ ସେବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୨୦୧୪ ମସିହା ପାଇଁ ଜାନୁଆରୀ ୧୫ ତାରିଖ ଭିତରେ ନିଜ ସମ୍ପତ୍ତିରା ତାଲିକା  ଦାଖଲ କରିବାର ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ବର୍ଷେ ବିତିଯିବା ପରେ ସେମାନେ ରେକର୍ଡ ଦାଖଲ କରିପାରିନଥିଲେ | ଏହି ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳାଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲା |

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ବିଭାଗରା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଚନ୍ଦ୍ରକଳାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୨୦୧୧-୨୦୧୨ ମସିହା ବେଳକୁ ମାତ୍ର ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା | ୨୦୧୩-୧୪ ମସିହା ବେଳକୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ ୧ କୋଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା | ମାତ୍ର ବର୍ଷେ ଭିତରେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ଯାଇଥିଲା |

୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ନିଜ ଗହଣା ଏବଂ ଦରମାରେ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଉପଲ ଠାରେ ଏକ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରା ଫ୍ଲାଟ କିଣିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏବେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ନାଁରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସରୋଜିନୀ ମାର୍ଗ ଠାରେ ଏକ ୫୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରା ଫ୍ଲାଟ ରହିଛି | ତେବେ ଏହି ଫ୍ଲାଟ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁର ଉପହାର ସଦୃଶ ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ ସଫେଇ ଦେଇଥିଲେ | ଏହାଛଡା ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଅନୁପମନଗର ଠାରେ ସେ ଏକ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଘର କିଣିଛନ୍ତି |

   Related Posts