Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଚିଟଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ବିଧାୟକ ଅରୁଣ ସାହୁ ଏବଂ ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାଏକଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଜାରି କଲା ନୋଟିସ, ଛତ୍ରପୁର ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବିଜେପି ନେତା ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ରଙ୍କୁ ନୋଟିସ

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୯|୧: ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବ ବିଜେଡି ନେତା ତଥା ବିଧାୟକ ଓ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଟଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ନୋଟିସ ଜାରୀ କରିଥିବା ବେଳେ ଏପଟେ ଛତ୍ରପୁର ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବିଜେପି ନେତା ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ରଙ୍କୁ ଥାନାରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ନୋଟିସ ଜାରି ହୋଇଛି । ଫେବୃଆରୀ ୭ ତାରିଖରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ଭୃଗୁବକ୍ସି ପାତ୍ରଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିବାବେଳେ ଫେବୃଆରୀ ୯ ତାରିଖରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ନୋଟିସ ହୋଇଛି ।

ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ ଏବଂ ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାଏକଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ନୋଟିସ ହୋଇଛି ବୋଲି ସମ୍ବାଦ ସରବରାହ ସଂସ୍ଥା ଏଏନଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଟୁଇଟ କରାଯିବା ପରେ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା । ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ନୋଟିସ ହେବା ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଛତ୍ରପୁରର କର୍ପୋରେଟ ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟାମାମଲାରେ ଦୁଇ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଫଳରେ ଉଭୟ ନୋଟିସକୁ ରାଜନୀତି ଦୃଷ୍ଟି କୋଣରୁ ବିଚାର କରାଯାଉଛି ।

ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ନୋଟିସ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିବିଆଇର ରାଜନୀତିକରଣ କରାଯାଉଛି । ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ସିବିଆଇରେ ଯାହା ଚାଲିଛି ସେଥିରେ ସିବିଆଇର ବିଶ୍ବସନୀୟତା କମିଛି । ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁ ହେବାକୁ ମାତ୍ର କିଛିଦିନ ଥିବାବେଳେ ଏଭଳି ନୋଟିସ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଯାହା ପାଖକୁ ନୋଟିସ ଦିଆଯାଉଛି ସେ ଜାଣିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ କିଭଳି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି ବୋଲି ସସ୍ମିତ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ପ୍ରତିକ୍ରୀୟା ରଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଇନ ତା ବାଟରେ ଯିବ । ବିଜେପି ପାଇଁ ଯେଉଁ ଆଇନ ଚୋରଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସେଇ ଆଇନ । ରାଜ୍ୟରେ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠକେଇରେ ବିଧାୟକ ସାଂସଦମାନେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ହୋଇ ଜେଲ ଯାଇଛନ୍ତି । ସୋରଜ ସାହୁ କିଏ ବୋଲି ୧୦ଟି ସଭାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠୁ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳୁନାହିଁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନବୀନଙ୍କ ରିମୋଟ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି ବୋଲି କିଛିଦିନ ତଳେ ରାହୁଲ ଓଡିଶା ଆସିଥିବାବେଳେ ଇଂଗିତ କରିଥିଲେ । ସିବିଆଇ ଭଳି ସଂସ୍ଥା ଜରିଆରେ ହିଁ ମୋଦି ରମୋଟ ଚଳାଉଥିବା ପରୋକ୍ଷରେ ସେ ଇଂଗିତ କରିଥିଲେ ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟାମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ବିଜେପି ନେତା ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ । ହତ୍ୟା ଘଟଣା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଗୋଲକଙ୍କ ସହ କଥା ବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ହେବାପରେ ଗୋଲକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ନୋଟିସ ଜାରୀ କରିଥିଲା । ଛତ୍ରପୁର ଥାନାରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର ଦଳର କର୍ମୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ସହ ବିରାଟ ପଟୁଆରରେ ଛତ୍ରପୁର ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ତେବେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଏହି ମାମଲା ନୀରବ ରହିଥିବାବେଳେ ଏବେ ପୁଣି ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ରଙ୍କୁ ନୋଟିସ ହୋଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନିକଟତମ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ

   Related Posts