Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସିଇଓ ଚନ୍ଦା କୋଚରଙ୍କ ବାସଭବନରେ ସିବିଆଇ ଚଢ଼ାଉ

24/01/2019 at 4:56 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୪/୧ : ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସିଇଓ ଚନ୍ଦା କୋଚରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିବିଆଇ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି | ଆଜି ସକାଳେ ଚନ୍ଦାଙ୍କ ୪ଟି ବାସଭବନରେ ସିବିଆଇ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି | ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ଔରଙ୍ଗାବାଦର କେତେକେ ସ୍ଥାନରେ ସିବିଆଇ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି | ଔରଙ୍ଗାବାଦସ୍ଥିତ ଭିଡିଓକନ ଅଫିସରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା ସିବିଆଇ |


୨୦୧୮ ମସିହା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଚନ୍ଦା କୋଚରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ଏବଂ ପରିବାର ବିବାଦର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୦୮ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଭିଡିଓକନ ମାଲିକ ବେଣୁଗୋପାଳ ଧୂତ ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ସିଇଓ ଓ ଏମଡି ଚନ୍ଦା କୋଚରଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଦୀପକ କୋଚର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ମିଶି ଏକ କମ୍ପାନୀ ଖୋଲିଥିଲେ | ୬୫ କୋଟିର କମ୍ପାନୀକୁ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ଏହି କମ୍ପାନୀକୁ ୬୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଲୋନ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ବେଣୁଗୋପାଳ ଧୂତଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଏହି କମ୍ପାନୀକୁ ଲୋନ ଦେଇଥିଲା | ପରେ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକାନା ଏକ ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏହି ଟ୍ରଷ୍ଟର କମାଣ୍ଡ ଚନ୍ଦା କୋଚରଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଦୀପକ କୋଚରଙ୍କ ହାତରେ ଥିଲା |


ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଲା, ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ବେଣୁଗୋପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭିଡିଓକନ ଗ୍ରୁପକୁ ୩୨୫୦ କୋଟି ଲୋନ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଥିଲା | ଲୋନ ମଞ୍ଜୁର ହେବାର ୬ ମାସ ପରେ ଦୀପକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଲୋନ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଥିଲା | ଲୋନର ୮୬ ପ୍ରତିଶତ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଏନପିଏ ଘୋଷଣା କରିଦିଆଗଲା | ଏହି ଲୋନର ୮୬ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥାତ ପାଖାପାଖି ୨୮୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରାଯାଇନଥିଲା | ଏହାପରେ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଭିଡିଓକନ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଏନପିଏ ଘୋଷଣା କରିଦିଆଯାଇଥିଲା |

   Related Posts