Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

୮ ବର୍ଷ ପରେ CBI କୋର୍ଟକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ହେଲା ଜିୟା ଖାନ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, ମା’ କହିଲେ- ‘ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୁହେଁ ମୋ ଝିଅକୁ କରାଯାଇଛି ହତ୍ୟା’

31/07/2021 at 2:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧/୦୭ : ଦିବଙ୍ଗତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜିୟା ଖାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ କେସ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ । ଏହି କେସ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦୀର୍ଘ ୮ ବର୍ଷରୁ ପଡି ରହିଥିବା ଜିୟା ଖାନଙ୍କ ଏହି ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆ ମୋଡ ଆସିଛି । ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ କେସକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିବିଆଇ କୋର୍ଟକୁ ସିପ୍ଟ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

After Sushant Singh Rajput's death, Jiah Khan's mother makes serious  allegations against Salman Khan | PINKVILLA

ସିବିଆଇର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟକୁ ଯିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ରାବିୟା ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ, ଗତ ୮ ବର୍ଷ ଧରି ସେ ଯେଉଁ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଖୋଜୁଥିଲେ, ତାହାର ସତ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି। ରାବିୟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ‘ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି’ ଏବଂ ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ।

ଜିୟା ଖାନଙ୍କ ମା’ ରାବିଆ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, “ନିରୀହ ଜିଆର କୌଣସି ଦୋଷ ନଥିଲା। କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ବୁଦ୍ଧିମାନ। ୮ ବର୍ଷ ପରେ ସିବିଆଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସଠାରୁ ପ୍ରମାଣ ହାସଲ କରିବ। ସିବିଆଇ ପାଖରେ ସ୍କାରମ୍ୟାନ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅଛି, ବିଷେଶଜ୍ଞମାନଙ୍କର ଫରେନସିକ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅଛି । ସିବିଆଇ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଫୋରେନସିକକୁ ପ୍ରମାଣ ପଠାଇବା ଆବଶ୍ୟକ, କାରଣ ଏହା ଦର୍ଶାଇବ ଯେ ଜିଆ ଉପରେ କେବଳ ଆଘାତ ଚିହ୍ନ ଅଛି ନା ତାକୁ ବାନ୍ଧିବାର ଚିହ୍ନ ଅଛି । ଆମେ ସତ୍ୟ ପାଇଁ ଆଶା କରୁଛୁ କାରଣ ଜିୟା କେବେ ନିଜ ଜୀବନ ନେଇ ପାରିବ ନାହିଁ, ଏବଂ ତାକୁ ଅନ୍ୟାୟ ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। “

Jiah Khan suicide case: CBI special court rejects Rabiya's application for  more inquiry against Sooraj Pancholi

ଜୁନ୍ ୩, ୨୦୧୩ ରେ ଜିୟା ଖାନ ଜୁହୁ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ନିଜ ବେଡରୁମର ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲେ । ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ଘରୁ ୬ ପୃଷ୍ଠାର ହାତ ଲେଖା ନୋଟ୍ ମିଳିଥିଲା, ଯାହା ସେହି ସମୟରେ ଜିଆଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ସୋରାଜ ପଞ୍ଚୋଲିଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା।

ଏହି ନୋଟରେ ଜିଆ ଖାନଙ୍କ ଗର୍ଭପାତ, ପଞ୍ଚୋଲିଙ୍କ ସହିତ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ସ୍ନାୟୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଭଳି ଅନେକ ଖୁଲାସା ହୋଇଥିଲା । ଜିୟାଙ୍କ ମା ତାଙ୍କ ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ହୋଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ। ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୮ ରେ, ମୁମ୍ବାଇର ଏକ କୋର୍ଟ ସୋରାଜଙ୍କ ଉପରେ ଜିୟା ଖାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋରାଜ ପାଞ୍ଚୋଲିଙ୍କ ଶୁଣାଣି ସିବିଆଇର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

   Related Posts