Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସାହି ସମାଜକୁ ପାଉଣା ନଦେବାରୁ ୩୦ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେବ ପଡିରହିଛି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହୋଇପାରୁନି ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର

19/09/2019 at 1:54 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୧୯|୯: ୩୦ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ହେବ ପଡିରହିଛି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ । କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକର ମାଲଗୁଣ୍ଡି ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ । ଜାତିଆଣ ସମାଜର ବିରୋଧ ଯୋଗୁଁ ଶବ ଦାହ ହୋଇପାରୁନାହିଁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ମାଲଗୁଣ୍ଡି ଗାଁର ଭୁବନେ ମାଝୀ ଅନ୍ୟ ଜାତିର ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଭୁବନେ ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିଲେ । ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ତଥା ପକ୍ଷାଘାତ ହେତୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ । ଗତ ୧୭ତାରିଖ ରାତିରେ ଭୁବନେ ମାଝୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ନା ସଂପର୍କୀୟ ନା ଜାତିଆଣ ସମାଜ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ।

ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ବି ଅଜବ । ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟା ପାଇଁ ମୃତକ ଜାତିଆଣ ସମାଜକୁ କିଛି ଦେଇ ନଥିବାରୁ ଶବ ଦାହ ନକରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଭୁବନେ ମାଝୀଙ୍କ ନିଜର ୭ ଡିସମିଲ ଘରଡିହ ରହିଛି । ବଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ସେ ଏହି ଘରଡିହକୁ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ବିକ୍ରି କରି ଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ଏହାକୁ ଗଣ୍ଠି କରିଛି ସମାଜ । ପାଉଣା ମିଳିନଥିବାରୁ ସମାଜ ଏବଂ ସଂପର୍କୀୟ ଶବ ଉଠାଇବାକୁ ଅମଙ୍ଗ। ଏପଟେ ଏହି ଖବର ପୋଲିସ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

   Related Posts