Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

୮ ବର୍ଷ ପୁଅକୁ ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମାଆ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ…

24/01/2020 at 5:57 PM

ଅହମଦାବାଦ୨୪/୧: ୮ ବର୍ଷ ପୁଅକୁ ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମାଆ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲା ପୋଲିସ୍। ପିଲାର ବାପା ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ବିନା ଉପସ୍ଥିତିରେ ମାଆ ପୁଅର ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଦେଇଛି। ପିଲାଟି ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ତାକୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିୟାନ  କରି ଦେଇଥିଲା ମାଆ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ୩ ତାରିଖରେ ଆନନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଳାପାଳ ଏକ ଆଦେଶ ଜାରି କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ୮ ବର୍ଷ ପିଲାର ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ କରିଥିବା ମାଆ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଥିଲା।

ଫରମ୍ ଫର୍ ପିଇସ୍ ଏଣ୍ଡ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ( Forum for Peace and Justice) ର ଡାରେକ୍ଟର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ରାଥୋଡ଼ଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ଗୁଜୁରାଟ୍ ଫ୍ରିଡମ୍ ଆଫ୍ ରିଲିଜନ ଆକ୍ଟ ଅନୁସାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ଯେହେତୁ ପିଲାର ବୟସ ମାତ୍ର ୮ ବର୍ଷ ତେଣୁ ଉଭୟ  ମାଆ ଓ ବାପାଙ୍କ ସହମତିରେ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ୍‌। ରାଥୋଡ଼ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କାହାକୁ ଭୟ ଦେଖାଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏକ ଆଇନଗତ ଅପରାଧ।ତେଣୁ ୮ ବର୍ଷର ପିଲାକୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏକ ଆଇନଗତ ଅପରାଧ। ତେଣୁ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ରାଥୋଡ଼ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts