Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

୮ ବର୍ଷ ପୁଅକୁ ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମାଆ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ…

24/01/2020 at 5:57 PM

ଅହମଦାବାଦ୨୪/୧: ୮ ବର୍ଷ ପୁଅକୁ ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମାଆ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲା ପୋଲିସ୍। ପିଲାର ବାପା ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ବିନା ଉପସ୍ଥିତିରେ ମାଆ ପୁଅର ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଦେଇଛି। ପିଲାଟି ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ତାକୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିୟାନ  କରି ଦେଇଥିଲା ମାଆ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ୩ ତାରିଖରେ ଆନନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଳାପାଳ ଏକ ଆଦେଶ ଜାରି କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ୮ ବର୍ଷ ପିଲାର ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ କରିଥିବା ମାଆ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଥିଲା।

ଫରମ୍ ଫର୍ ପିଇସ୍ ଏଣ୍ଡ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ( Forum for Peace and Justice) ର ଡାରେକ୍ଟର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ରାଥୋଡ଼ଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ଗୁଜୁରାଟ୍ ଫ୍ରିଡମ୍ ଆଫ୍ ରିଲିଜନ ଆକ୍ଟ ଅନୁସାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ଯେହେତୁ ପିଲାର ବୟସ ମାତ୍ର ୮ ବର୍ଷ ତେଣୁ ଉଭୟ  ମାଆ ଓ ବାପାଙ୍କ ସହମତିରେ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ୍‌। ରାଥୋଡ଼ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କାହାକୁ ଭୟ ଦେଖାଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏକ ଆଇନଗତ ଅପରାଧ।ତେଣୁ ୮ ବର୍ଷର ପିଲାକୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏକ ଆଇନଗତ ଅପରାଧ। ତେଣୁ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ରାଥୋଡ଼ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts