Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ସିରମ କମ୍ପାନୀ ମାଲିକ ଆଦର ପୁନୱାଲା, ଡ୍ରଗ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, ICMR ଏବଂ WHO ବିରୋଧରେ କେସ ଦାଏର କଲେ ମାନବଧିକାର କର୍ମୀ

12/06/2021 at 8:37 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୋ, ୧୨/୦୬ : କୋଭିସିଲଡ ଭ୍ୟାକସିନ ନେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଟିବଡି ଶରୀରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉନଥିବା ଦର୍ଶାଇ ମାନବାଧିକାର କର୍ମୀ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ଏକ କେସ ଦାଏର କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି l ଶନିବାର ଲକ୍ଷ୍ନୋ ACJM-5ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଶାନ୍ତନୁ ତ୍ୟାଗୀଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ୧୫୬-୩ ଧାରାରେ ସିରମ କମ୍ପାନୀ ମାଲିକ ଆଦର ପୁନୱାଲା, ଡ୍ରଗ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, ନାମରେ ICMR ଏବଂ WHO ବିରୋଧରେ କେସ ଦାଏର କରିଛନ୍ତି l

ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ୩o ମେରେ ଏ ସମସ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିୟାନା ଥାନାରେ ଏଫଆଇଆର ଦେଇଥିଲେ l ମାମଲା ଦାଏର ପରେ ଲକ୍ଷ୍ନୋ ପୋଲିସ ଆୟୁକ୍ତ ଏବଂ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ କପି ପଠାଇ ମକଦ୍ଦମା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ l କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଶେଷରେ ଅଦାଲତକୁ ଯାଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି l

ଏହି ଏଫଆଇଆରରେ ଏହା ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ସେରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ତଥା ସରକାରୀ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଆଇସିଏମ୍ଆର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଜାତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ୍ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଖବରକାଗଜ ପତ୍ରିକା ଦ୍ୱାରା ଏହି ଟିକା ପାଇବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ କୋଭିଡଶିଲ୍ଡ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞାପନ ଅନୁସାରେ, ମୁଁ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ୮ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦୨୧ ରେ ଗୋବିନ୍ଦ ହସ୍ପିଟାଲ୍, ଆଶିଆନା ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍, ରୁଚି ଖାନ୍ଦରେ ପାଇଲି l ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ ୨୮ ଦିନ ପରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା l କିନ୍ତୁ ୨୮ ଦିନ ପରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ୬ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ନିଆଯିବ, ତେବେ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ୧୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ନିଆଯିବ, ୬ ନୁହେଁ । ଏହି ଭ୍ୟାକସିନ ଠିକରେ କାମ କରୁନି l ଏହା ଆଣ୍ଟିବଡି ଠିକରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁନାହଁ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି l

   Related Posts