Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଗୁଜୁରାଟ ଉପକୂଳରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ମାରିବା ଘଟଣା, ୧୦ ପାକିସ୍ତାନ ଜଳସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାମରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ

8/11/2021 at 1:43 PM

ପୋରବନ୍ଦର, ୦୮/୧୧: ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଧିରେ ଧିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ସ୍ଥଳଭାଗ ହେଉ ବା ଜଳଭାଗ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ନିୟମ ଭଙ୍ଗ କରି ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି । ନୀରିହ ଭାରତୀୟ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୧୦ ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାମରେ ଏବେ ମାମଲା ଦାଏର କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାରିଟାଇମ୍‌ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଏଜେନ୍ସିର କିଛି ଅଧିକାରୀ ଭାରତୀୟ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କର ବୋଟ୍‌ ଉପରେ ଓପନ୍‌ ଫାୟାରିଂ କରିଥିଲେ । ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ଆରବ ସାଗରର ଗୁଜୁରାଟ ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀକ ସୀମାରେ ବୋଟ୍‌ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକାରୀ ଏପରି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହି ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏବେ ମାମଲା ଦାଏର କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଦୀଲିପ ନାଟୁ ସୋଳଙ୍କି ଏନେଇ ପୋର ବନ୍ଦର ପୋଲସ୍‌ ଥାନାରେ ମାମଲା ଦାଏର କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୋଲିସ୍‌ । ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନ ଏ ଘଟଣାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଭାରତୀୟ ମସ୍ତ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ବୋଟ୍‌ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ଏ ନେଇ ବୋଟ୍‌କୁ ବାରମ୍ୱାର ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ବେଲେ ସେମାନେ ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ବୋଟ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ବନ୍ଦ କରିନଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଓପନ୍‌ ଫାୟାରିଂ କରାଯାଇଥିଲା ।

ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ବୋଟ୍‌ରେ ଥିବା ୭ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କ୍ର୍ୟୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଆହତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।   

   Related Posts