Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମାତ୍ର ୧୨୮ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ଜିତିଥିବା କଣ୍ଟାବାଜି ବିଧାୟକ ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜାଙ୍କ ବିଜୟକୁ ବିରୋଧ କରି ଦାୟର ହେଲା ମାମଲା !

1/06/2019 at 7:26 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧|୬: କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି ବିଧାୟକ ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜାଙ୍କ ନାଁରେ କେସ୍ । ଏପ୍ରିଲ ୧୮ ଭୋଟିଙ୍ଗ ଦିନ ଯେତିକି ଭୋଟ ହୋଇଥିଲା ମେ ୨୩ ଫଳ ଗଣତି ଦିନ କିଭଳି ଏହା ବଦଳିଗଲା ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ଦୁଇଜଣ ଭୋଟର ହାଇକୋର୍ଟରେ କେସ୍ ଦାୟର କରିଛନ୍ତି । ସାଲୁଜାଙ୍କ ନାଁରେ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି କି ଭୋଟିଙ୍ଗ ଦିନ ୧ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାର ୪୧୧ ଭୋଟ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଗଣତି ଦିନ ୧ ଲକ୍ଷ ୯୧ ହଜାର ୭୭ ଭୋଟ ଗଣାଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ଅଧିକା ୯ ହଜାର ଭୋଟ କିଭଳି ଗଣତି ହେଲା ବୋଲି ସେହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଦୁଇଜଣ ଭୋଟର କୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିଜେପିରୁ ଲଢୁଥିବା ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବାଗଙ୍କ ଦୁଇଜଣ ସମର୍ଥକ ହିଁ ହାଇକୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ତେବେ ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜା ଏହାକୁ କାଉଣ୍ଟର କରିଛନ୍ତି ।

କହିଛନ୍ତି ସବୁ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ହୋଇଛି । ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୋଟ ଦାନ ସମୟ ରହିଥିଲେ ବି ଯେଉଁ ଭୋଟର ସେହି ସମୟ ଭିତରେ ଭୋଟ ଦେଇନଥିଲେ ସେମାନେ ଭୋଟଦେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଭିଏମ୍ ଖୋଲା ରହିଛି । ଏଥିରେ କିଛି ବ୍ୟତିକ୍ରମ ନାହିଁ । ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଯେଉଁ ଭୋଟର ସଂଧ୍ୟା ୬ ଭିତରେ ବୁଥ୍ ହତା ଭିତରେ ଥିବ ସେ ଯେତେ ସମୟ ହେଲେ ବି ଭୋଟ ଦେଇ ଆସିବ । ଏହା ତାର ଅଧିକାର । ତେଣୁ ସଂଧ୍ୟା ୬ ସୁଦ୍ଧା କେତେ ଭୋଟ ହୋଇଛି ତାର କିଛି ମାନେ ନାହିଁ । ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ବି ତାଙ୍କ ଜିତ୍ କୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସେ ସ୍ବାଧିକାର ଭଙ୍ଗ ନୋଟିସ ପଠାଇବେ ବୋଲି ସାଲୁଜା କହିଛନ୍ତି । ସାଲୁଜା ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀ ବିଜେପିର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବାଗଙ୍କଠାରୁ ୧୨୮ ଭୋଟରେ ଜିତିଛନ୍ତି ।

   Related Posts