Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ର କୋଭିଡ ୱାର୍ଡରେ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା: ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସା, ପରିବାର ଲୋକ ସଫା କରୁଛନ୍ତି ପରିସ୍ରା

6/05/2021 at 12:00 PM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ୬/୫: କୋଭିଡ ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ସାଂଘାତିକ ଖେଳ । ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଚଣ୍ଡୀଗଡ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜରୁ । ସେକ୍ଟର ୩୨ରୋ ଥିବା କୋଭିଡ ୱାର୍ଡର ସିଷ୍ଟମ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ଫଳରେ ରୋଗୀ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି । ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଘଟଣା ହସ୍ପିଟାଲର ସେବକ ଯେଉଁ କାମ କରିବା ଉଚିତ୍ ତାହା ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଛି ।

ୱାର୍ଡରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ରୋଗୀ ଶଯ୍ୟାରେ ହାତ ବାନ୍ଧି ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ହେବା ସହ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ୱାର୍ଡରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ମଳ ସଫା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ତେବେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପ୍ରଶାସନ ଏହି ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଞ୍ଜ ଅଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରଖାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ -୧୯ ୱାର୍ଡରେ ରୋଗୀଙ୍କ ସୁବିଧାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ହସ୍ପିଟାଲରେ କରୋନା ୱାର୍ଡରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ହାତ ଗୋଡା ବାନ୍ଧି ରଖାଯାଇଛି ।

ଏ ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେହି ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ବସିପାରିବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ବୁଲିପାରିବେ ନାହିଁ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆଗରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଖାଦ୍ୟ ବି ଥଣ୍ଡା ଲାଗୁଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ଖାଇବାକୁ ଅସମର୍ଥ । ୱାର୍ଡ ସେବକ ମଧ୍ୟ ସେହି ରୋଗୀ ପ୍ରତି ଯେମିତି ଦୟା ଟିକେ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ୱାର୍ଡରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ରୋଗୀର ପରିବାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ଥିବାବେଳେ ସେହି ରୋଗୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୱାର୍ଡକୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ । ୱାର୍ଡର କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଅନାଉ ନାହାନ୍ତି ।

   Related Posts