Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରୁ ଶିଶୁଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କମିଟି ଗଠନ, ସବୁ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ୍ରେ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି, ଆଜି ୧୩୫୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୁନ ୧୫ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଆଜି ସୁସ୍ଥରେ ରେକର୍ଡ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେଲେ ୧୨୦୭୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ୧୭ ମେ ସୋମବାର ଖୋଲିବ କେଦାରନାଥ ଧାମ କବାଟ ।। ତୀର୍ଥ ପୁରୋହିତ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଧିବିଧାନ ସହ କବାଟ ଖୋଲିବ ।। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜନତାଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ନିମନ୍ତେ ହେବ ପ୍ରଥମ ପୂଜା ।।
  • ||
  • ଆଗାମୀ ୩ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟକୁ ମିଳିବ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ର ୫୧ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ୍‌
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ, ନେଇପାରେ ଅବପାତର ରୂପ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାମାନ୍ୟ କମିଲା : ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୦୭୭ ମୃତ
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧୭୩୨ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୧୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଜୀବନ ହାରିଲେ କ୍ୟାପଟେନ୍: ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରି ଶହୀଦ ହୋଇଗଲେ ବାପା-ମା’ଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ପୁଅ ଆଶୁତୋଷ

9/11/2020 at 11:36 AM

ମାଧେପୁରା ୦୯/୧୧ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଦେଶର ସୀମା ରକ୍ଷା କରି ବିହାରର ଜଣେ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। କୁପୱାଡା ସେକ୍ଟର ମାଛିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶକୁ ଅସଫଳ କରିବା ସମୟରେ ବିଏସଏଫ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଆଶୁତୋଷଙ୍କ ସମେତ ୪ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ସେନା ଗୁଳିରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଧ୍ୟ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ କ୍ୟାପଟେନ ଆଶୁତୋଷ କୁମାରଙ୍କ ଘର ବିହାର ମାଧେପୁରା ଜିଲ୍ଲା ଘୈଲାଢର ପରମାନନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଜାଗୀର ଟୋଲା ୱାର୍ଡ-୧୭ ରେ। ତାଙ୍କ ପିତା ରବୀନ୍ଦ୍ର ଭାରତୀ ଘୈଲାଢ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଅନୁସେବକ ଅଛନ୍ତି।

୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଆଶୁତୋଷଙ୍କ ଚାକିରୀ ହୋଇଥିଲା। ଗତ ୯ ମାସ ହେଲା ସେ ସୀମାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। ଆଶୁତୋଷଙ୍କ ଶହୀଦ ହେବା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ଆଶୁତୋଷଙ୍କ ଘର ସମେତ ପୁରା ଗାଁରେ ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ ରହିଛି। ଆଶୁତୋଷଙ୍କ ଦୁଇ ଭଉଣୀ। ପିତା ମାତାଙ୍କ ସେ ଗୋଟିଏ ପୁତ୍ର। ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ସମୟରେ ପୁଅର ଶହୀଦ ହେବା ଖବର ଆସିଥିଲା। ରବିବାର ଦିନ ସକାଳେ ବିଏସଏଫର ୧୨ ଯବାନଙ୍କ ଟିମ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ନିକଟସ୍ଥ ମାଛିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ୫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଯବାନ ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ କ୍ୟାପଟେନ ଆଶୁତୋଷ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଆଶୁତୋଷ ସମେତ ୪ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ। ଆଉ କିଛି ଯବାନ ଆହତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଯବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ଏକେ-୪୭ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts