Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୬୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ନୂଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କଲେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର, ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅନେକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

27/10/2021 at 12:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୧୦: ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ବୁଧବାର ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏକ ନୂତନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଯାହାର ନାମ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ପ୍ରଥମେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

ତେବେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ୨୦୨୨ ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସେ ବିଜେପି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳ ସହ ମେଣ୍ଟ କରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ନାହାଁନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଧ୍ୟ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଲୋକମାନେ ମୋର ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠାରୁ ସିଦ୍ଧୁ ଠିଆ ହେବେ ଆମେ ଏହି ସେଠି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବୁ ।

ସିଦ୍ଧୁ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ହେବା ପରେ କଂଗ୍ରେସର ଲୋକପ୍ରିୟତା ୨୫% ହ୍ରାସ ପାଇଛି ବୋଲି ଅମରିନ୍ଦର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସେ ସିଏମ୍ ଥିବାବେଳେ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ଉପରେ ଉଠାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ମୋତେ ପରିହାସ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଜାଣିବା ଦରକାର ଯେ ମୁଁ ୧୦ ବର୍ଷ ସେନାରେ ଚାକିରୀ କରିଛି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ମୁଁ ୯.୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପଞ୍ଜାବର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲି । ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ପ୍ରସଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକ ମୋ ଅଧୀନରେ ଥିଲା । ଯିଏ ଏକ ମାସ ଧରି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ ସେ କୁହନ୍ତି ଯେ ସେ ମୋଠାରୁ ଅଧିକ ଜାଣନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଧ୍ୟ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କଂଗ୍ରେସ ଘୋଷଣାପତ୍ର ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ କେତେ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେନାପତି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି କରିଛି ।

   Related Posts