Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ନବଜାତକର ଶୁଭ ଆଗମନ ଉପଲକ୍ଷେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ବୃକ୍ଷ ଚାରା ବଣ୍ଟନ

9/07/2019 at 4:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୯|୭: ଶିଶୁଟିଏକୁ ଗଛଟିଏ । ନବଜାତକର ଶୁଭ ଆଗମନ ଉପଲକ୍ଷେ କ୍ୟାପିଟାଲ  ହସପିଟାଲରେ ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଗଛ ଚାରା ବାଣ୍ଟି  ଶିଶୁର ଶୁଭ କାମନା  ସହ ଭିନ୍ନ  ଢଙ୍ଗରେ ପରିବେଶ  ସୁରକ୍ଷାର ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ।

ପରିବଶେ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଭିନ୍ନ ପ୍ରୟାସ। ନବ ଜାତକର ଶୁଭ ମନାସିବା ସହ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷାର ବାର୍ତ୍ତା। କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ​ ପ୍ରସୂତି ମହିଳା ଓ୍ବାର୍ଡରେ  ଡିସଚାର୍ଜ  ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାରା ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି  ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।  କ୍ୟାପିଟାଲ ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଥିବା ୧୦୦  ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ମା  ଓ ଶିଶୁ  ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ​‌​‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଏହି  ନିଆରା ଦୃଶ୍ୟ। ଫୋନି ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଗଛ ଗୁଡିକର ପୁନଃରୁଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ  ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏଭଳି ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଶେଷ କରି କ୍ୟାପିଟାଲ ​‌ହସ୍ପିଟାଲର ନର୍ସ, ଆଶାକର୍ମୀ, ଡାକ୍ତର ସମସ୍ତେ ସାମଲି ହୋଇଥିଲେ  । ନିଜ  ଛୋଟ ଶିଶୁକୁ  ଯତ୍ନ କଲା ପରି ରାସ୍ତା କଡରେ ଗଛ ଲଗାଇ ପରିବେଶ  ସୁରକ୍ଷାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା । । ବିଶେଷ କରି କ୍ୟାପିଟାଲ ​‌ ହସ୍ପିଟାଲର ଏଭଳି ପ୍ରୟାସକୁ  ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗରୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି।  ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଛ ବାଣ୍ଟିବା ସହ ବେଶ୍ ଖୁସିଥିବା କହିଛନ୍ତି କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର ।

ଦିନକୁ ଦିନ ହୁ ହୁ ହେଇ ବଢି ଚାଲିଛି ଜନସଂଖ୍ୟା।  ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ କ୍ୟାପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ  ଶିଶୁଟିଏକୁ ଗଛଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ନିଶ୍ଚୟଭାବେ ବେଶ୍ ପ୍ରସଂଶନୀୟ ।

   Related Posts