Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାନିଲେନି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସିଲ୍ ହେଲା ଦୋକାନ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ଧର୍ମଗଡ ବଣିକ ସଂଘର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ସହର
  • ||
  • କଟକ : ସ୍ବରେଜ ମ୍ୟାନ୍‌ହୋଲ୍‌ରେ ଶ୍ବାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||

ନବଜାତକର ଶୁଭ ଆଗମନ ଉପଲକ୍ଷେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ବୃକ୍ଷ ଚାରା ବଣ୍ଟନ

9/07/2019 at 4:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୯|୭: ଶିଶୁଟିଏକୁ ଗଛଟିଏ । ନବଜାତକର ଶୁଭ ଆଗମନ ଉପଲକ୍ଷେ କ୍ୟାପିଟାଲ  ହସପିଟାଲରେ ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଗଛ ଚାରା ବାଣ୍ଟି  ଶିଶୁର ଶୁଭ କାମନା  ସହ ଭିନ୍ନ  ଢଙ୍ଗରେ ପରିବେଶ  ସୁରକ୍ଷାର ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ।

ପରିବଶେ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଭିନ୍ନ ପ୍ରୟାସ। ନବ ଜାତକର ଶୁଭ ମନାସିବା ସହ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷାର ବାର୍ତ୍ତା। କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ​ ପ୍ରସୂତି ମହିଳା ଓ୍ବାର୍ଡରେ  ଡିସଚାର୍ଜ  ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାରା ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି  ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।  କ୍ୟାପିଟାଲ ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଥିବା ୧୦୦  ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ମା  ଓ ଶିଶୁ  ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ​‌​‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଏହି  ନିଆରା ଦୃଶ୍ୟ। ଫୋନି ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଗଛ ଗୁଡିକର ପୁନଃରୁଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ  ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏଭଳି ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଶେଷ କରି କ୍ୟାପିଟାଲ ​‌ହସ୍ପିଟାଲର ନର୍ସ, ଆଶାକର୍ମୀ, ଡାକ୍ତର ସମସ୍ତେ ସାମଲି ହୋଇଥିଲେ  । ନିଜ  ଛୋଟ ଶିଶୁକୁ  ଯତ୍ନ କଲା ପରି ରାସ୍ତା କଡରେ ଗଛ ଲଗାଇ ପରିବେଶ  ସୁରକ୍ଷାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା । । ବିଶେଷ କରି କ୍ୟାପିଟାଲ ​‌ ହସ୍ପିଟାଲର ଏଭଳି ପ୍ରୟାସକୁ  ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗରୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି।  ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଛ ବାଣ୍ଟିବା ସହ ବେଶ୍ ଖୁସିଥିବା କହିଛନ୍ତି କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର ।

ଦିନକୁ ଦିନ ହୁ ହୁ ହେଇ ବଢି ଚାଲିଛି ଜନସଂଖ୍ୟା।  ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ କ୍ୟାପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ  ଶିଶୁଟିଏକୁ ଗଛଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ନିଶ୍ଚୟଭାବେ ବେଶ୍ ପ୍ରସଂଶନୀୟ ।

   Related Posts