Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

କ୍ୟାପ୍‌ଜେମିନି ଗ୍ରୁପ୍ ସିଓଓ ଥିଏରି ଡେଲାପୋର୍ଟ ଓ୍ବିପ୍ରୋର ନୂଆ ସିଇଓ ଏବଂ ଏମଡି, ଜୁଲାଇ ୬ରୁ ନେବେ ଦାୟିତ୍ବ

29/05/2020 at 2:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୫: ଆଇଟି ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ୱିପ୍ରୋ କ୍ୟାପଜେମିନି ଗ୍ରୁପ୍ ର ବରିଷ୍ଠ ଥିଏରି ଡେଲାପୋର୍ଟଙ୍କୁ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଜୁଲାଇ ୬ ତାରିଖଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବବୋଲି  ୱିପ୍ରୋ ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ କମ୍ପାନୀ କହିଥିଲା ଯେ ତାର ସିଇଓ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅବିଦାଲି ଜେଡ୍ ନିମଚୱାଲା କମ୍ପାନୀ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।  ସେ ଜୁନ୍ ୧ ରେ ସିଇଓ ଏବଂ ଏମଡି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ। ୱିପ୍ରୋ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ, ଋଷଭ ପ୍ରେମଜୀ ଜୁଲାଇ ୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଋଶଭ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଭାରତ କ୍ୟାପଜେମିନିର କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟ ୟୁନିଟରେ ଅନେକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ୱିପ୍ରୋ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଋଷଭ ପ୍ରେମଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଥିଏରିଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ଅତୁଳନୀୟ ନେତୃତ୍ବର ଟ୍ରାକ୍ ରେକର୍ଡ ରହିଛି । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଗଭୀର ରଣନୀତିକ ବିଶେଷଜ୍ଞାତା, ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ଗ୍ରାହକ ସମ୍ପର୍କ ଗଢିବାର କ୍ଷମତା ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭିଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟିକ ବ୍ୟବଧାନରେ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି । ଆମେ ବିଶ୍ବାସ କରୁ ଯେ, ୱିପ୍ରୋକୁ ଆଗେଇ ନେବା ପାଇଁ ଥିଏରି ହେଉଛନ୍ତି ସଠିକ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ।

ଡେଲାପୋର୍ଟ ୧୯୯୨ ରେ ପ୍ୟାରିସ୍ ଏବଂ ଲଣ୍ଡନରେ ଆର୍ଥର୍ ଆଣ୍ଡରସନ୍ଙ୍କ ସହ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଡିଟର ଭାବରେ ତାଙ୍କର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ନଟ୍-ଫର୍-ପ୍ରଫିଟ୍ ଲାଇଫ୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଫର୍ ୟୁଥ୍ ର ସଭାପତି ଏବଂ ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ଏହା ଏକ ସଂଗଠନ ଯାହା ଗରିବ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଯୁବପୀଢିଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଏକୀକରଣ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ।

   Related Posts