Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୩୬ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୯କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୮୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ AIIMS ମୁଖ୍ୟ ଗୁଲେରିଆ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଭାକସିନକୁ ଦେଇପାରେ ଚକମା
  • ||
  • ଡ୍ୟାମରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଫେରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍: ଆଇସୋଲେସନରେ ସଂକ୍ରମିତ, ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ ଆଲର୍ଟ
  • ||

ହାଥରସ୍ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

1/10/2020 at 9:47 PM

ଅନୁଗୋଳ, ୦୧ ।୧୦:  ଅନୁଗୋଳ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଫୋରମ ପକ୍ଷରୁ ସମୂହ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ଵଳନ ହୋଇଛି। ଅନୁଗୋଳରେ ଗାନ୍ଧୀ ମୂର୍ତ୍ତି ତଳେ ବସି ହାତରସ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ଆତ୍ମାର ସଦଗତି କାମନା ଆଉ ନ୍ୟାୟ  ମିଳୁ ବୋଲି ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ଵଳନ କରିଛନ୍ତି ଫୋରସମ ସଦସ୍ୟ ।

ଯେଉଁଠି ସୀତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ନାହିଁ ସେଇଠି ରାମ ମନ୍ଦିର ହୋଇ କିଛି ଲାଭ ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟର ଧରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁ ବୋଲି କହି ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଫୋରମର ସଦସ୍ୟମାନେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ରାଲି ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ହାଥରସ୍ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ରେପ୍‌ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦେଶ ବ୍ୟାପୀ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ଅସନ୍ତୋଷ। ଏହି ଘଟଣାକୁ ଦିଲ୍ଲୀର ନିର୍ଭୟା କାଣ୍ଡ ସହ ତୁଳନା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ୟୁପି, କୋଲକାତାରୁ କେରଳ ସବୁଠି ଅସନ୍ତୋଷର ନିଆଁ ଜଳିଲାଣି । ବଢୁଥିବା ଅଶାନ୍ତିକୁ ନେଇ ୟୁପି ସରକାର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି । ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ଟିମ୍‌କୁ କୁହାଯାଇଛି। ଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରାକ୍ କୋର୍ଟରେ ମାମଲାର ବିଚାର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ସେପଟେ ଅତି ତରବରିଆ ଭାବେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ମୃତଦେହ ନ ଦେଖାଇ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ଅନୁମତି ନ ନେଇ ରାତି ଅଧରେ ପୋଡିଦେବାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ବିବାଦ ।

ଦିଲ୍ଲୀରୁ ୟୁପି, କୋଲକାତାରୁ କେରଳ । ହାଥରସ୍‌ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେପ୍‌ କେସ୍‌କୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଜଳିଲାଣି ଅସନ୍ତୋଷର ବହ୍ନି । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଇବାକୁ ଉଠିଛି ଦାବି । ହାଥରାସ୍‌ ଘଟଣାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସକର୍ମୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ। ହାଥରାସ୍‌ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଗରିବ ଦଳିତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ଅସନ୍ତୋଷ । ଆଉ ଏହି ଅସନ୍ତୋଷ ଏବେ ୟୁପି ସରକାରଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି ।

   Related Posts