Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||
  • ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଦ, ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ପ୍ରଭାବିତ
  • ||

୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାନସର ଭଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି : ତେବେ ସେବନ କରନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ

1/06/2019 at 3:42 PM

ଆପଣ ସ୍ବପ୍ନରେ କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି କି କ୍ୟାନସର ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ କେବଳ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ହୋଇପାରିବ। ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଏକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଅନୁଧ୍ୟାନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଆମେରିକାର ଏକ ଅନୁଧ୍ୟାନରୁ ଏହା ଜଣା ପଡ଼ିଛି ଯେ କ୍ୟାନସର ଚିକିତ୍ସାରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ପ୍ରାକୃତିକ ଜିନିଷରେ ଏଭଳି ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହା ଖାଇବାର ମାତ୍ର ୪୮ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାନସରର ଉପଚାର ହୋଇପାରିବ।

ଖାସ୍ କଥା ହେଉଛି ଏହା ଯେ ଏହି ଜିନିଷ ପୃଥିବୀର ଯେକୈାଣସି ସ୍ଥାନରେ ସହଜରେ ମିଳି ପାରିବ। ଏହି ଜିନିଷଟି ହେଉଛି ଅଙ୍ଗୁର ମଞ୍ଜିର ରସ। ଗବେଷଣା ମୁତାବକ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ କ୍ୟାନସର ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଗବେଷଣା କରିବା ପରେ ଏହି ଫଳ ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯେ କ୍ୟାନସର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅଙ୍ଗୁର ମଞ୍ଜିର ରସ ପିଇବାକୁ ଦେଲେ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ। ଅଙ୍ଗୁର ମଞ୍ଜିର ରସ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଯେ ରସ ସେବନ କରିବାର ୪୮ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ।

ଅଙ୍ଗୁରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ମାତ୍ରାରେ କ୍ୟାଲୋରୀ,ଫାଇବର,ଭିଟାମିନ ସି ଏବଂ ଇ ଥାଏ। ଏଥିରେ ଗ୍ଲୁକୋଜ,ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ଏବଂ ସାଇଟ୍ରିକ୍ ଏସିଡ୍ ଭଳି ​‌କେତେକ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ବ ରହିଥାଏ। ଏହା ସେବନ କରିବା ଦ୍ବାରା କ୍ୟାନସର,କିଡନୀ ଏବଂ ପୋଲିଓରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।

ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଅଙ୍ଗୁର ମଞ୍ଜିରେ ଥିବା ଜେଏନକେ ପ୍ରୋଟିନ୍ ପାର୍ଶ୍ବପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବିନା କ୍ୟାନସରର କୋଶିକାକୁ ୭୬ପ୍ରତିଶତ ଯାଏଁ ମୂଳରୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ।

   Related Posts