Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

କାନାଡା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ୍ ଟ୍ରୁଡୋଙ୍କୁ କରୋନା ଭୟ, ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ନେଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି

13/03/2020 at 9:48 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ।୩: କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋ ନିଜେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ରହୁଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋଫି ଟ୍ରୁଡୋଙ୍କ ସହମତି ମଧ୍ୟ ରହିଛି ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନିକଟରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ର ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ୍ ଟ୍ରୁଡୋଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭୟ ଘାରିଛି । ଫଳରେ ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ଏପିଏଫ ଅନୁଯାୟୀ, ସୋଫି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରୁ ବ୍ରିଟେନରୁ ଫେରିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଫ୍ଲୁ ଭଳି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ସେ ତାଙ୍କ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଜ୍ବର ହୋଇଥିବା ନେଇ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନମୁନା ନେଇଥିଲେ । ନମୁନା ପରୀକ୍ଷାର ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଟ୍ରୁଡୋ ତାଙ୍କ ଘରୁ ସମସ୍ତ ବୈଠକ, ଫୋନ୍ କଲ୍ ଏବଂ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ବୈଠକ କରିବେ।

ଡାକ୍ତରମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଟ୍ରୁଡୋଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କଠାରେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ। ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ଲକ୍ଷଣ ଉପରେ ଲଗାତର ଭାବେ ନଜର ରଖିବାକୁ ପଡିବ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବରେ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଗୁଡିକରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । କାନାଡାର ୬ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦୦ ଜଣ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରଠାରୁ ବିଶ୍ବର ୧୧୫ଟି ଦେଶରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୭ ହଜାର ୭୦ ରୋଗୀ କରୋନା କରୋନା ଭାଇରସରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୪୬୮୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

   Related Posts