Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ବିହାର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ଲାଗି ସରିଲା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ୭୧ ସିଟ୍‌ରେ ହେବ ୧୦୬୬ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା

26/10/2020 at 6:29 PM

ପାଟନା ୨୬।୧୦:  ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିମନ୍ତେ ୨୮ ଅକ୍ଟୋବର ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ଲାଗି ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୭୧ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ଭୋଟ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୧୦୬୬ ଜଣ ପ୍ରର୍ଥୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା କରୁଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ସରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିହାର ବିଧାନସଭାର ୮ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ହେବ। ପାଟନା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ସମେତ ମଗଧ ଓ ଶାହବାଦ ଭୋଟର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ ଦେବେ। ରାଜ୍ୟର ଯେଉଁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟରେ ହେବ ସେଥିରେ ବିଜେପିର ପ୍ରେମ କୁମାର, କୃଷ୍ଣନନ୍ଦନ ବର୍ମା, ଜୟ କୁମାର ସିଂହ, ଶୈଲେଶ କୁମାର, ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନିରାଲା, ରାମନାରାୟଣ ମଣ୍ଡଳ, ବିଜୟ କୁମାର ସିହ୍ନା ଓ ବ୍ରଜ କିଶୋର ବିନ୍ଦୁ ପ୍ରମୁଖ ଅଛନ୍ତି।

ଏହା ଛଡା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜିତେନରାମ ମାଁଝୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟିଂରେ ହେବ। ମାଁଝୀ ତାଙ୍କ ପାରମ୍ପରିକ ଆସନ ଇମାମଗଞ୍ଜରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା କରୁଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଆରଜେଡିର ଉଦୟନାରାୟଣ ଚୌଧୁରୀ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା କରୁଛନ୍ତି।

ମାଁଝୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଯେଉଁ ସିଟ୍‌ ଉପରେ ଏବେ ସମସ୍ତ ନଜର ରହିଛି ତାହା ହେଉଛି ମୋକମା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚମଣ୍ଡଳୀ। ଏଠାରେ ଆରଜେଡିର ବାହୁବଳୀ ବିଧାୟକ ଅନନ୍ତ ସିଂହ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା କରୁଛନ୍ତି। ଅନନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଜେଡିୟୁ ରାଜୀବ ଲୋଚନ ସିଂହଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ସେହିପରୀ ଅନ୍ୟତମ ବାହୁବଳି ନେତା ସୁନୀଲ ପାଣ୍ଡେ ତରାରୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରତି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା କରୁଛନ୍ତି। କୌଣସି ଦଳରୁ ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନ ମିଳିବାରୁ ସେ ଏଥର ଏଠାରୁ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts