Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ବିଚାରାଧିନ କଏଦୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବିଭିନ୍ନ ଜେଲରେ କ୍ୟାମ୍ପକୋର୍ଟ

29/10/2018 at 4:47 PM

କଟକ;୨୯/୧୦-ବିଭିନ୍ନ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥବା କଏଦୀଂକର ଜାମିନ ପାଇଁ ବାଟ ଫିଟିଛି । ହାଇକୋର୍ଟଂକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ବିଭିନ୍ନ କୋର୍ଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି କ୍ୟାମ୍ପ କୋର୍ଟ । କଟକ ଚୌଦାର ସର୍କଲ ଜେଲରେ ହୋଇଛି ୪ଟି କ୍ୟାମ୍ପ କୋର୍ଟ । କଟକ ରୁରାଲ ଜେଏମଏଫସି ,ଏସଡ଼ିଜେମ,ଏଡ଼ିଜି କ୍ୟାମ୍ପକୋର୍ଟ କରିଛନ୍ତି । କ୍ୟାମ୍ପ କୋର୍ଟକୁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜର୍ଜ ନିରୀକ୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜେଲରେ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପ କୋର୍ଟ ବସିଛି । ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ଆଇନଜୀବିଂକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ଜାମିନ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ଯାହା ଫଳରେ ଜେଲ ପାଲଟିଛି ବିଚାରାଧୀନ ଶହଶହ କଏଦୀଂକ ଠିକଣା । ଏଭଳି ସ୍ଥଳେ ଜାମିନ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ଜେଲ ଭିତରେ ବିନା ଦଣ୍ଡବିଧାନରେ ସଜ୍ଜା କାଟୁଛନ୍ତି । ଏବଂ ବାହାରେ ପରିବାର ଲୋକ ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଏପଟେ ଜେଲରେ ମଧ୍ୟ କଏଦୀଂକ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବଢ଼ି ଚାଲିଛି । ସ୍ଥିତିର ଗଭିରତା ଦେଖି ଜେଲ ଭିତରେ କ୍ୟାମ୍ପକୋର୍ଟ ଖୋଲିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଚନ୍ତି । କ୍ୟାମ୍ପକୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ହେବ । ଏଥିରେ ପରିବାର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ମତ ରଖିପାରିବେ । ଜାମିନ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ।

   Related Posts