Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଆନ୍ଧ୍ର ସ୍କୁଲର ଢାଞ୍ଚା ବଦଳାଇବ କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, ଉନ୍ନତମାନର ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପାଇଁ ଦେବ ତାଲିମ

25/12/2020 at 9:30 PM

ଅମରାବତୀ ୨୫/୧୨ :  ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟର ଥିବା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ସ୍କୁଲର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟଗୁଟିକୁ ଚଳିତ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରେ ବିଶ୍ବର ଅନ୍ୟତମ ସମ୍ମାନସ୍ପଦ କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଯୋଗାଯୋଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତିପାଦନ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିବ କେମ୍ରିଜ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ।

କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ସହାୟତାରେ ଏକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପାଇଁ ବୃତ୍ତି ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ । ଏହା ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ମାଧ୍ୟମରେ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବାରେ ସହାୟକ ହେବ । ଏଥି ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଶିକ୍ଷା ଭିତ୍ତିଭୂମି, ଅତିଥି ଅଧ୍ୟାପକ, ଟ୍ରେନର୍, ସଫ୍ଟଓ୍ବେର ଏବଂ କାଉନସିଲରଙ୍କୁ ବିନାମୂଲ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରିବ କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ । ଏଥି ନେଇ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଭିତ୍ତି ଭୂମି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ରଖିବା ପାଇଁ କମିସନର ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାୟ ୮ ହଜାର ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଦେବାପାଇଁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତମାନର ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେନିଂ ଦେବ କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ । ଏ ନେଇ ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାର ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏଥିପାଇଁ ୨ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଯିବ ।

   Related Posts