Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ବନ୍ୟା ପାଣି ମଝିରେ ଖୋଲିଲା ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ : ଗ୍ରାହକଙ୍କର ଜମୁଛି ଭିଡ

8/10/2021 at 3:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୦: ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓ ବେଶ୍‌ ସମସ୍ତଙ୍କ ଚକିତ କରିଛି । ଏହି ଭିଡିଓ ହେଉଛି ‘ବିପର୍ଯ୍ୟୟକୁ ସୁଯୋଗରେ ପରିଣତ କରିବା’ର ପ୍ରକୃତ ଉଦାହରଣ । ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବା ପାଇଁ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଏକ ନଦୀ କୂଳ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ମାଲିକ ଟିଟିପର୍ନ୍ ଜୁଟିମାନନ୍ ଠିକ୍ ତାହା କରିଥିଲେ। କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟଟି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ​​ଏବଂ ହଠାତ୍ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଆସିବାରୁ ଅଧିକ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ମାଲିକ କିଛି ନୂଆ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ତେବେ ଚାଓ ଫ୍ରାୟା ନଦୀର ଜୁଆର ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ବନ୍ୟା ଜଳ ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘର ଏବଂ ଦୋକାନରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ଯାହା ଫଳରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ ତ ଆଉ କିଏ ସେଠାରୁ ଚାଲିଗଲେ। ହେଲେ ବନ୍ୟା ସତ୍ତ୍ବେ ମଧ୍ୟ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ମାଲିକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ ଖୋଲା ରଖିଲେ ଏବଂ ଏଠାରେ ଏପରି କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଦ୍ବାରା ଲୋକମାନେ ଆରାମରେ ଖାଦ୍ୟ  ଖାଇବାକୁ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନଦୀରେ ଚାଲୁଥିବା ଡଙ୍ଗାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଅଟକି ରହି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ଧାରରେ ଆସୁଥିବା ଢେଉ ହେଉଛି ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର ।

ବ୍ୟାଙ୍କକକ୍ ର ନୋନ୍ଥବୁରିରେ ଥିବା ଚାଓ ଫ୍ରାୟା ନଦୀ କୂଳରେ ଏକ ଆଣ୍ଟିକ୍ କାଫେ ଚଳାଉଥିବା ଟିଟିପର୍ନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରାହକମାନେ ନଦୀର ଢେଉକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାଣିର ଢେଉ ଆସୁଥିବା କୂଳରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଚଳାଇ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇଥିଲି। ମୁଁ ଭାବିଲି ଏହା ଏକ ସଙ୍କଟ ସମୟ, କିନ୍ତୁ ମୋର ଏହି ଧାରଣା ଏକ ସୁଯୋଗରେ ପରିଣତ କଲା ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାଣିରେ ଭିଜାଯାଇଥିବା ଚେୟାରରେ ବସିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଉତ୍ତର ଏବଂ ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାଫଳରେ ବ୍ୟାଙ୍କକକ୍ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନଦୀର ଜଳ ସ୍ତର ବଢିବା ଯାଇଥିଲା । କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଟିଟିପୋର୍ନର ବ୍ୟବସାୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁସି ଯେ ଏଥର ସେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିର ଏଭଳି କିଛି କରି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଥିଲେ।

   Related Posts