Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଭରବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ବିରାଟ ଗାତ, ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଚଳାଚଳ କରୁଛି ଯାନବାହାନ
  • ||
  • ମାଟି ଘରେ ଶୋଇଥିଲେ ବୃଦ୍ଧା, ହଠାତ ମାଡି ବସିଲା କାନ୍ଥ
  • ||
  • ମାତିଛନ୍ତି ହାତୀପଲ : ଜଳକ୍ରୀଡା ପରେ ଭାଙ୍ଗୁଛନ୍ତି ଘର, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୨୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କ ପୂଜା, ଶିଳ୍ପନଗରୀରୁ ଗାଁ ଗହଳି ସବୁଠି ଉତ୍ସାହ
  • ||
  • ୭୧ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ : ବିଜେପି କରୁଛି ୨୦ ଦିନିଆ ସେବା ସମର୍ପଣ ଅଭିଯାନ
  • ||
  • ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ : ୧୮ରୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଉତ୍ତରରେ ଛେଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ର ବିରାଟ ଖଣ୍ଡ, ୧୩ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୌଚ ପାଇଁ ଗଲା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ୨ ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୁନ୍ଦରଗଡ ବନ୍ଦ, ଚକ-ଅଖ ସବୁ ଠପ୍
  • ||

୫୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ପରଲୋକ; ଆସନ୍ତାକାଲି ହେବ ଶେଷକୃତ୍ୟ, ୩ଦିନ ଶୋକ ଘୋଷଣା କଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର

12/11/2018 at 4:45 PM

ବାଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୨/୧୧ : ବିଜେପି ନେତା ତଥା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ପରଲୋକ। ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବାଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୫୯ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା | ସେ କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ | ଗତମାସରେ ସେ ଆମେରିକାର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରୁ କ୍ୟାନସର ଚିକିତ୍ସା କରି ଫେରିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ବାଙ୍ଗାଲୁରୁ ନ୍ୟାସନାଲ କଲେଜରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ପାଇଁ ରଖାଯାଇଛି | ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର ୩ଦିନ ଶୋକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ରାଜନୀତିରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି |

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଦକ୍ଷିଣ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ସେ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ୬ ଥର ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ | ମୋଦି ସରକାରରେ ସଂସଦୀୟ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀଭାବ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଉଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ପାଇଁ ବହୁ ନେତା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ |

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସାଂସଦ ହରେଇଛି | ଏଥିରେ ଦେଶର ମୁଖ୍ୟତଃ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଏକ ବଡ କ୍ଷତି ହୋଇଛି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନନ୍ତ କୁମାର କମ ବୟସରେ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସମାଜ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଭଲ କାମ କରିଥିଲେ | ଜଣେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ନେତା ଭାବେ ସବୁବେଳେ ମନେ ରହିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି |
କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚ.ଡି. କୁମାରସ୍ବାମୀ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଜଣେ ବହୁତ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହରେଇଦେଇଛନ୍ତି | ରାଜନୀତି ବାହାରେ ଅନନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା |

ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ବିଜେପିର ବହୁତ ବଡ କ୍ଷତି ହେବ ସହ ସ୍ଥାନ ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି |

ଅନନ୍ତ କୁମାର ୧୯୫୯ ମସିହା ଜୁଲାଇ ୨୨ ତାରିଖରେ ବାଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏକ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ପିତା ନାରାୟଣ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଜଣେ ରେଳବାଇ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ | ସେ କଳା ଏବଂ ଆଇନରେ ସ୍ନାତକ କରିଥିଲେ | ୧୯୮୭ ମସିହାରେ ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ପଦର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ | ୧୯୯୬ ମସିହାରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ସାଂସଦ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ | ସେବେଠାରୁ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ସେ ସାଂସଦ ଥିଲେ | ସେ ସ୍ବର୍ଗତ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ୧୯୯୮ ମସିହାର କ୍ୟାବିନେଟର ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ |

   Related Posts