Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ସି ଭୋଟର ଓପିନିଅନ୍ ପୋଲ୍ ସର୍ଭେ : ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବାଜି ମାରିପାରେ କଂଗ୍ରେସ, ସେପଟେ ଛତିଶଗଡରେ କଂଗ୍ରେସ-ବିଜେପି ଭିତରେ ହୋଇପାରେ କଡା ଟକ୍କର

10/11/2018 at 2:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦|୧୧:  ସି ଭୋଟର ଓପିନିଅନ୍ ପୋଲ୍ ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବାଜି ମାରିପାରେ କଂଗ୍ରେସ । ସେପଟେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ-ଟିଡିପି ମେଣ୍ଟକୁ ମିଳିପାରେ ବହୁମତ । ତେବେ ଛତିଶଗଡରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେପି ଭିତରେ କଡା ଟକ୍କର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ କଂଗ୍ରେସକୁ ରାଜସ୍ଥାନରେ ବହୁମତ ମିଳିପାରେ ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଆଗୁଆ ରହିପାରେ କଂଗ୍ରେସ । ୪ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଜୋରସୋର ପ୍ରଚାର ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଆସିଛି ସି-ଭୋଟର ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ମିଳିପାରେ ୧୪୫ ଆସନ ଏବଂ ବିଜେପିକୁ ମିଳିପାରେ ୪୫ ଆସନ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ୧୧୭ ଏବଂ ବିଜେପିକୁ ୧୦୭ ଆସନ ଦେଇଛି ସି-ଭୋଟର ଓପିନିଅନ ପୋଲ୍ ସର୍ଭେ । ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ କଂଗ୍ରେସ-ଟିଡିପିକୁ ମିଳିପାରେ ୬୪ ଆସନ । ଛତିଶଗଡରେ ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ କଂଗ୍ରେସକୁ ୪୧ ଏବଂ ବିଜେପିକୁ ୪୩ ଆସନ ମିଳିପାରେ । ତେବେ ମିଜୋରାମ୍ ରେ କୌଣସି ଦଳକୁ ବହୁମତ ମିଳିନପାରେ । ମିଜୋ ନାସନାଲ୍ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଆଗୁଆ ରହିପାରେ । ନଭେମ୍ବର ୧୨ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୭ଭିତରେ ୪ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ ହେବ । ଡିସେମ୍ବର ୧୧ରେ ଭୋଟ ଗଣତି ହେବ ।

ଆସନ୍ତା ୧୨ତାରିଖ ଦିନ ଛତିଶଗଡରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଛତିଶଗଡର ୮ଟି ନକ୍ସଲ ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲ୍ଲାର ୧୮ଟି ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ । ଏଥି ପାଇଁ ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଚାର ସରିବ । ଶେଷ ଦିନରେ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ଆଜି ଘୋଷଣାପତ୍ର ରିଲିଜ କରିବା ସହ ରାୟପୁର ଏବଂ ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁରେ ରୋଡ୍ ସୋ କରିବେ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ମଧ୍ୟ ସାହାଙ୍କ ସହ ପ୍ରଚାର କରିବେ । ସେପଟେ କାଙ୍କେର ଏବଂ କୋଣ୍ଡାଗାଁରେ ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲି କରିବେ । ଗତକାଲି ଛତିଶଗଡ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ତାର ଘୋଷଣା ପତ୍ର ଜାରି କରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଜାରି କରିଛି ମାନିଫେଷ୍ଟୋ ।

   Related Posts