Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||

ରାଜ୍ୟର ୨ଟି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ହେବ ଉପନିର୍ବାଚନ: ସଜବାଜ ହେଲେଣି ରାଜନୈତିକ ଦଳ

13/07/2020 at 9:29 PM

ବାଲେଶ୍ବର୧୩/୭: ବାଲେଶ୍ବର ଓ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିନାହାନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ କିନ୍ତୁ ରାଜନୈତି ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଲେଣି ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ଗଠନ କରି ଆଶାୟୀଙ୍କ ତାଲିକା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ଦଳୀୟ ସ୍ତରରେ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରଖିଛି ।  କିନ୍ତୁ ବିଜେଡି ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦଶାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସରି ନଥିବାରୁ କୌଣସି ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିନଥିବା କହିଛନ୍ତି । ବିଜେଡି ଆପେକ୍ଷା କରିଛି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶକୁ।

ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ହେବ ଉପନିର୍ବାଚନ । ସେ ନେଇ ସଜବାଜ ହେଲେଣି ରାଜନୈତିକ ଦଳ। ବାଲେଶ୍ବର ଏବଂ ତିର୍ତ୍ତୋଲରେ ଗୋଟି ଚାଳନା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି । ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ କଂଗ୍ରେସ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଆଗରେ ରହିଛି । ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପାଦକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ବାଲେଶ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବରେ ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ଥିବା ବେଳେ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଦାୟିତ୍ବରେ ଅଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟ  । ଏପଟେ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ପାଇଁ ଦୁଇ ଜଣ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆବେଦନ କରିଥିବା ବେଳେ ବାଲେଶ୍ବର ପାଇଁ କିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଚୂଡାନ୍ତ ହେବ କହିଛନ୍ତି ପସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ।

ବାଲେଶ୍ବର ସିଟ ଥିଲା ବିଜେପିର।  ତିର୍ତ୍ତୋଲ ସିଟ ଥିଲା ବିଜେଡିର । ତେବେ ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଧିବଦ୍ଧ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିନାହାନ୍ତି । ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କର ଦଶାହ ଯାଇ ନାହିଁ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବିଜେଡି କିଛି ଏହା ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ​‌ନେଇ ନାହିଁ।ବିଷ୍ଣୁଦାସଙ୍କ ପରିବାରର କାହାକୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯିବ କି ନାହିଁ ସେ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁନନ୍ଦନ ଦାସ। ଏପଟେ ବିଜେପି କହିଛି ଦଳ ଭିତରେ ଉପନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି। ଭଲ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବା ପାଇଁ ବିଚାରବିର୍ମଶ ଜାରି ରହିଛି । ମୋଦିଙ୍କ ଓଡିଶା ସାହାୟତା ଓ ସହଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବୁ ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି।

ଜୁନ୍ ୧୭ ତାରିଖ​‌ରେ ବାଲେଶ୍ବର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ମଦନମୋହନ ଦତ୍ତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ  ଜୁଲାଇ ୭ ତାରିଖରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ବିଷ୍ଣୁଚରଣ ଦାସ ଶେଷ ନିଶ୍ବାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ଆସନ୍ତ ୬ ମାସ ଭିତରେ ଏହି ଦୁଇଟି ସିଟରେ ହେବ ଉପନିର୍ବାଚନ।

   Related Posts