Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କରୋନା ମୁକ୍ତ ଏହି ଗାଁରେ ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କାରେ କିଣିପାରିବେ ଘର, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ଏଠାରେ ଘର ଏତେ ଶସ୍ତା

2/08/2020 at 3:58 PM

ଇଟାଲୀ ୦୨/୦୮ : କରୋନା ଭାଇରସ ସାରା ଦୁନିଆକୁ କବଳିତ କରି ରଖିଛି | ଚିଂରୁ ଉତ୍ପର୍ଣ୍ଣ ମହାମାରୀ ଦୁନିଆର ଅଧିକାଂଶ ଦେଶକୁ ମହାମାରୀର ଶିକାର କରିଛି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର ଶେଷ ଆଡକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ମହାମାରୀକୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କାବୁ କରାଯାଇ ପାରିନାହିଁ |

ଇଟାଲୀ ସିଂକ୍ୟୁଫୋଂଡି ଗାଁରେ ମେୟର ମିଶେଲା କୋନିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଗାଁରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କରୋନାର ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ | ଏହି ଗାଁରେ ଖୁବ ଶସ୍ତାରେ ଘର ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି | ଶସ୍ତା ଦାମରେ ଘର ବିକ୍ରି କରିବାର କାରଣ ହେଲା ଏଠାରେ ଜନସଂଖ୍ୟା ବଢାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି |

ସିଂକ୍ୟୁଫୋଂଡି ଗାଁରୁ ୧୦ ମିନିଟ ଦୂରରେ ସମୁଦ୍ରତଟ ରହିଛି | ଏଠାକୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସନ୍ତି | ଏଠାରେ ଘର କିଣିବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଜରୁରୀ ହେଲା ଘେରା କ୍ରେତାଙ୍କୁ ଘର ସଫା ସୁତୁରା ରଖିବା ଏବଂ ଘରକୁ ମଝି ମଝିରେ ରଙ୍ଗ କରିବା | ଘର କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ରେତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଗାଁରେ ଚର୍ଚ୍ଚ ଓ ଐତିହାସିକ କୋଠା ମଧ୍ୟ ରହିଛି |

ଏଠାରେ ଘରର ଦାମ ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା | କିନ୍ତୁ କ୍ରେତାଙ୍କୁ ବାର୍ଷିକ ୨୮୦ ଟଙ୍କା ବୀମା କରାଇବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଘର କିଣିବା ପରେ ୩ ବର୍ଷ ଭିତରେ ଯଦି ଘର କାମ ଓ ସାଜସଜ୍ଜା ନ କରାଯାଏ ତାହେଲେ ୨୨ ହଜାର ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ପାଖାପଖି ୧୬ ଲକ୍ଷ ୪୩ ହଜାର ୯୪୩ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଏହି ଗାଁରେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ସୁନ୍ଦର ଓ ଅଲରସନଇୟା ଘର ଅଛି |

ଏଠାକାର ଲୋକଙ୍କର ରଙ୍ଗ ପ୍ରତି ବହୁତ ଦୁର୍ବଳତା ରହିଛି | ଗାଁରେ ଅଧିକାଂଶ ଘରେ ସିଢିଗୁଡିକୁ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗରେ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ସଜାଯାଇଥାଏ | ପୁରା ଗାଁ ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ | ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ପାହାଡ ଅଛି | ସମୁଦ୍ରତଟ ମଧ୍ୟ ନିକଟରେ ରହିଛି | ବର୍ଷକ ଠାରେ ଗାଁରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥାଏ |

   Related Posts