Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ବିହାର ସହରସାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଉଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ : ଜୀବନ୍ତ ଜଳିଗଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର, ୬ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

12/06/2021 at 8:10 AM

ସହରସା ୧୨/୬ : ବିହାରର ସହରସା ଜିଲ୍ଲାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଉଥିବା ଏକ ରୟାଲ ଭଲଭୋ ବସ୍‌ରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ । ରାସ୍ତାରେ କାରକୁ ସାଇଡ ଦେଉଥିବା ବସଟି ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥଲା । ଫଳରେ ବସରେ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ନିଆଁ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବସରେ ଥିବା କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୬ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ୫୦ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ।

ଜିଲ୍ଲାର ସଦର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର କାହରା କୁଟି ନିକଟରେ ଘଟଣା ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଇଛି । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ । ତା’ପରେ ବସ୍ ସମେତ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ଗିରଫ କରି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଥାଉକି, ସାହାରା ଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବସ୍ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ବସ୍ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୫୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ବସଟି ସାହାରା ହାଟଠାରୁ ୫୦ ମିଟର ଦୂରରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଆଗରୁ ଆସୁଥିବା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସୁଥିବା କାରକୁ ସାଇଡ୍ ଦେବାବେଳେ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ୧୧୦୦୦ ଓ୍ୱାଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଅଧୀନରେ ଆସିଥିଲା । କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପୁରା ବସ୍ ର ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଡେଇଁପଡି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ୧୨ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ କଣ୍ଡକ୍ଟର ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ । ଏଥିସହ ତିନିଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts